Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Týdenní výhled vývoje na měnových trzích pro 12.týden

BOSSAFX 18.03.2013 | 14:15 0 Komentářů

Dvanáctý týden letošního roku otevíráme negativními zprávami z Kypru, který stojí nad propastí bankrotu. Evropská unie se chystá Kypru půjčit 10 miliard eur. Do záchrany by se měl také připojit Mezinárodní měnový fond a Rusko, které již Kypru peníze půjčilo a je ochotné mu ulehčit podmínky splácení. Tamní bankovní účty s největší pravděpodobností čeká nepříjemné zdanění, a to tak že účty větší než 100 000 eur přijdou o 9,9 procenta a zbylé o 6,75 procenta. Trhy na tyto zprávy reagovaly panicky, když pondělní seanci otevřela většina instrumentů gapem. Tento týden by tak v důsledku politických tahanic mohl nabídnout vysokou volatilitu doprovázenou iracionálními pohyby trhu.

Minulý týden jsme v našem blogu komentovali měnové přetahování o silnější měnu mezi Austrálií a Novým Zélandem (AUD/NZD). Bitva vyšla nakonec příznivěji pro australský dolar, který posílil až k předchozím k maximům. Dokázal prorazit a odrazit se od klesající trendové čáry, která se tak nyní stává supportem. Býčí trend na tomto páru je velmi strmý a tak se nabízí možnost pro hlubší korekci. Na vstup do obchodu bude nejlepší počkat na testování rezistence 1,2650.

Velmi zajímavě také vypadal akciový index Nasdaq 100, který si podle pozitivní nálady na trzích brousil zuby na předchozí maxima. Na týdenním grafu se však dalo spekulovat na vytvoření obratové formace hlava-ramena. Zatím to opravdu vypadá, že Nasdaq má problémy s hladinou 2767 a mohl by nabídnout příležitost pro krátkou pozici.

Námi několikrát komentovaný měnový pár USD/CAD by konečně mohl ubrat na plynu. Cena nezvládla překonání rezistence Fibonacciho hladiny 23,6 společně s klesající trendovou čárou a uzavřela minulý týden v medvědí náladě. Indikátor RSI vytvořil na trhu skrytou medvědí divergenci, která by mohla podpořit změnu trendu.

Sterling (GBP/USD), který od začátku roku nedal mnoho příležitostí pro nákup, dokázal na konci minulého týdne posílit. Jak vidíme na denním grafu, trh se zastavil u první možné rezistence Fibonacciho hladiny 23,6 a společně se stochastickým oscilátorem vytvořil skrytou medvědí divergenci, která značí pokračování trendu. Výhled pro tento pár zůstává negativní a trh by se mohl podívat k předchozím minimům.

USD/JPY konečně sestoupil k supportu 94,4 a nabízí se tak příležitost pro nákup. Trh po konsolidaci otevřel dveře k dalšímu oslabování japonského jenu. Politické tendence v Japonsku nadále uvolňovat monetární politiku, tak potvrzují spekulace na další růst tohoto páru.

Tento týden také staví do souboje dvě hlavní evropské měny na páru EUR/GBP. Trh se zasekl u rezistence 0,8766 a po dvojitém testování oslabil pod support 0,86. Na grafu je viditelný velký gap, který by při svém uzavření mohl vrátit cenu k hladině 0,86, kde by se dalo spekulovat na pokračující výprodej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.