Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Týdenní výhled vývoje na měnových trzích pro 11.týden

BOSSAFX 11.03.2013 | 13:40 0 Komentářů

Desátý týden ( 03.03.2013 – 08.03.2013) tohoto roku se nesl ve znamení politické krize v Itálii a zlepšujících se zpráv z americké ekonomiky. Ta bodovala hlavně na trhu práce, když v pátek Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že ekonomika mimo zemědělský sektor v únoru vytvořila 236 000 nových pracovních míst a míra nezaměstnanosti nečekaně klesla na 7,7 procenta, nejnižší úroveň od prosince 2008. Minulý pátek se tak stal extrémně volatilním a mohli jsme vidět významné cenové pohyby u většiny měnových párů s americkým dolarem. Situaci na trzích oživily i zasedání jednotlivých centrálních bank a vyhlašování úrokových sazeb, které však ve svém důsledku nepřinesly žádnou změnu.

Nastávající týden by měl být z hlediska fundamentálních zpráv o něco klidnější, a tak se dostává ke slovu spíše technická analýza. Minulý týden jsem v našem blogu upozorňovali na proražení trojúhelníku na týdenním grafu GBP/AUD. Doporučovali jsme počkat před vstupem do krátké pozice na korekci, která teoreticky mohla dojít až k rostoucí trendové čáře tvořící trojúhelník. Jak můžete vidět, pro tento pohyb se nenašly síly a trh pokračoval ve svém klesajícím trendu, až se dostal pod velmi významný support 1,469. Zde bychom také mohli očekávat další testování, před pokračováním medvědího trendu.

Měnový pár AUD/USD minulý týden dokázal sice prorazit support 1,0175, nicméně tato cena se pro něj pro zbytek týdne stala osudná a trh pod tímto supportem nedokázal uzavřít. Uzavření pod touto hladinou by bylo vnímáno velice negativně pro další vývoj na tomto páru. Tím, že cena nakonec uzavřela nad 1,0175, jenom zvyšuje její důležitost a poziční obchodníci by ji neměli přehlídnout.

Zlato, které se ocitlo v blízkosti velmi důležitého suportu kolem ceny 1563, mělo potenciál k vytvoření technické formace dvojité dno. Jak vidíte, trh se zatím nedokázal jasně rozhodnout, kam má namířeno. Cena se momentálně drží v klesajícím trendovém kanálu a po několikero testování supportu by mohla mírně posílit.

Tento týden nás zaujal měnový pár USD/JPY, který po dlouhém čekání překonal rezistenci 94,22 a Fibonacciho hladinu 38,2. Na oscilátoru vidíme medvědí divergenci, která by mohla zkorigovat silný průraz a nabídnout příležitost pro nákup na hladině 94,22. USD/JPY by tak měl cestu volnou směrem vzhůru a mohl by se dočkat nových maxim.

Pohled na exotický pár AUD/NZD je soubojem o silnější měnu mezi Austrálií a Novým Zélandem. Denní graf nabídl krátkodobý býčí trend, který by mohl najít své maximum v následujících dnech. Cena se přibližuje ke klesající trendové čáře, kde se nachází významná rezistence kolem Fibonacciho hladiny 61,8. Případná svíčková formace by mohla zavelet k výprodeji.

Akciový index Nasdaq 100 se na týdenním grafu přibližuje svým dlouholetým maximům. Pozitivní nálada na trzích pokračuje a otázkou zůstává jen na jak dlouho. Na grafu vidíme, že trh by nám mohl v nadcházejících dnech připravit zajímavou situaci v podobě technické formace hlava-ramena, která funguje jako reverzní. Při této spekulaci je však potřeba být extrémně obezřetný, protože současný trend zůstává v býčí náladě.

Síla amerického dolaru vůči ostatním měnám je jasně viditelná na měnovém indexu BOSSAUSD. Trh se nám drží v rostoucím trendovém kanálu a v nadcházejícím týdnu bude čelit silné rezistenci na úrovni 69,56. Reakce na tuto hranici by tak mohla předurčit vývoj i na měnových párech s americkým dolarem. Vašemu oku by tak index při osobních analýzách neměl ujít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.