Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Týdenní výhled vývoje na měnových trzích pro 10.týden

BOSSAFX 06.03.2013 | 16:58 0 Komentářů

Minulý týden byl poznamenán překvapivým výsledkem italských voleb a stále hrozí, nedosáhnou-li politické strany konsenzu, že se volby budou muset opakovat. Měnový pár (EUR/USD) na tyto události reagoval negativně a pokračoval ve výprodeji. V USA začala v pátek platit úsporná opatření v hodnotě 85 miliard dolarů a podle předběžných analýz rozpočtového výboru Kongresu by o zaměstnání mohlo přijít až 750 000 Američanů. Spekulace o dalším vývoji EUR/USD tedy směřují na otázku, jaká ekonomika je na tom o alespoň trochu lépe.
Minulý týden nás překvapil vývoj měnového páru USD/CAD. Upozorňovali jsme na symetrický trojúhelník, který společně s Fibonacciho hladinou 78,6 mohl krátkodobě zastavit posilování.
Na týdenním grafu vidíme proražení klesající trendové čáry směrem nahoru, což předznamenává další posilování USD vůči CAD. K silnému proražení rezistence kolem Fibonacciho hladiny zatím nedošlo, a tak znovu vyvstává otázka o dalším pokračování růstu trendu. Z technického hlediska je USD/CAD v býčím trendu. Tento týden by mohl být rozhodující pro další vývoj. Cena by mohla silněji reagovat na rezistenci a uzavřít výrazně pod ní, což by naznačovalo minimálně krátkodobou korekci. Naopak dokáže-li trh rázně posílit, tak další zábranu by mohl potkat až u silného rezistenčního pásma mezi cenou 1,038 a 1,0437. Ve středu zasedá kanadská centrální banka. Od ní se letos očekávalo zvýšení úrokových sazeb z dosavadního 1 procenta. To ale pravděpodobně v nejbližších měsících nenastane. Z této logiky by i ponechání úrokové míry na 1 procentní úrovní mohlo být pro CAD bráno mírně negativně.

V našich analýzách jste také mohli najít upozornění na extrémní hodnoty, kterých dosáhly některé páry s australským dolarem. Konkrétně měnový pár GBP/AUD a AUD/CAD.
GBP/AUD dokázal za minulý týden posílit. Zatím tak odmítá pokračovat v nastoleném klesajícím trendu. Pro změnu vývoje však bude muset udělat ještě o něco víc. V současné situaci zatím můžeme spekulovat pouze na korekční pohyb a následně hledat možnost pro vstup do krátké pozice. Silnou hladinou odporu by měla být cena 1,50 společně s rostoucí trendovou čárou.

Měnový pár AUD/CAD se obchodoval o poznání lépe. Upozorňovali jsme na velmi silnou rezistenci 1,0547, která v minulosti zafungovala jako brzda býčích trendů. Nejčitelnější signál se objevil na 4hodinovém grafu v podání dvojitého vrcholu zakončeného medvědí engulfing svící. Vše se odehrálo v reakci na hladinu 1,0547 a cena tak došla až k nejblíže vyznačenému supportu kolem ceny 1,046.

Výhledově se do dalších dnů nabízí příležitost na páru AUD/USD. Ten nám z hlediska vyšších časových rámců příliš nejeví zájem o trendování. Nicméně nám „australan“ prorazil během pondělního dopoledne silný support 1,0175. To vrhá na australský dolar negativní výhled, zvláště jestli se podaří pod touto hladinu uzavřít. Lze očekávat korekční pohyb zpátky k 1,0175, ale ve střednědobém horizontu by se cena mohla dostat pod paritu 1,0. Při obchodování tohoto páru je potřeba nezapomínat na silný vliv čínské ekonomiky.

Zlato dokázalo opustit klesající kanál v minulých dnech a ukázalo, že má chuť nadále zlevňovat. Po korekci jsme se mohli setkat v minulém týdnu s dvoudenním pinbarem, který nám trh negativně ovlivnil a v pátek znovu zavřel pod trendovým kanálem. Cena se momentálně znovu přibližuje k velmi silnému supportu mezi cenami 1563 a 1550. V nadcházejících dnech by se tak mohlo vytvořit dvojité dno, které funguje jako reverzní pattern. Je však také možné, že nám pohyb v takto silné hladině zpomalí a nebude zřejmé, jakým směrem se chce vydat. Proto bude důležité počkat na pomyslný silný signál na denních grafech.

Netradičně se dnes také podíváme na vývoj eurodolaru pohledem měnových indexů. BOSSAUSD se přiblížil ke klesající trendové čáře a zároveň čelí rezistenci v podobě Fibonacciho hladiny 61,8. Zde se tedy dá pouze čekat, co se v reakci na rezistenci odehraje.

Jasnější pohled nabízí měsíční graf BOSSAEUR. Euro zde jasně zůstává v medvědím trendu, když čitelně vytváří nižší vrcholy. Měsíc únor nepřinesl nic pozitivního, a tak se můžeme spekulovat na vytvoření dalšího nižšího vrcholu, od kterého by cena mohla pokračovat v klesání. Této úvaze by napovídala i skrytá medvědí divergence na oscilátoru. Pro vývoj eurodolaru by to znamenalo pokračování v medvědím trendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.