Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Technologický pokrok hraje do karet finančním poradcům

ghostrider 24.08.2013 | 13:53 0 Komentářů

Možná i někteří z vás to zažili na vlastní kůži. „Navolávání“ schůzek s telefonní budky, stolní kalendáře, papírové brožury (i když ty ještě nelze považovat za historii) a hodiny strávené ve frontě na poště s produkcí pro centrálu.
Doba před 15 lety musí dnes začínajícím finančním poradcům připadat jako středověk. Jen pár zástupců z řad „moderních finančních poradců“ si dokáže jen stěží představit svou denní rutinu bez tabletů, chytrých telefonů, e-mailů a optických uložišť. Zdá se, že odvětví finančního poradenství patří mezi ty, kterým technologický pokrok hraje do karet, a to nejen těm „moderním“ ale i nám, finančním poradcům „ze staré školy“.

Ano, řada z nás ještě úplně nepochopila, k čemu jsou dobré ty tablety a velké dotykové obrazovky mobilních telefonů, jsou však věci, které ocení však všichni zástupci naší branže, postupné snižování nákladů na vykonávání naší práce. Pryč už jsou naštěstí doby, kdy jsme měsíčně platili za internet řádově tisíce korun. To samé pak platí pro účty za telefon. Díky výhodným tarifům (zejména těm neomezeným) jsou již minulostí účty v řádech tisíců či desetitisíců korun. Dnes se konečný účet za navoláváním schůzek, hovory s partnery a centrálou či péči o klienta vejdou do 1 000 Kč, no není to skvělé?
Vždy se musím pousmát, když si některý z mých mladších kolegů stěžuje na to, jak těžké je dnes vykonávat profesi finančního poradce – se všemi těmi tablety, chytrými telefony, e-maily apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.