Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Technická analýza USD/JPY 2014-05-13

ifcmarkets 13.05.2014 | 13:21 0 Komentářů

Dobrý den vážení tradeři a investoři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se publikace základních malooobchodních tržeb ve Spojených státech amerických (Core Retail Sales). Hodnota tohoto indikátoru měsíčně vydává statistický úřad a ukazuje relativní změnu objemu maloobchodních tržeb všech zbožích s výjimkou motorových vozidel, které činí 20% všeho objemu. Tento komponent je velmi volatilním. CRS je měsíčním měřením všech prodávaných výrobků američtí obchodníci na základě výběru z různých typů maloobchodních prodejen. Základní maloobchodní tržby určují důvěru spotřebitelů a jako výsledek atraktivita národního hospodářství pro investory.
Таkto, po 14:30 je třeba očekávat nové tržní impulsy pro americkou měnu a je to vhodný čas pro vstup na trh vzhledem k výsledkům technické analýzy – “trend is your friend”.

Dnes vezměme měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Základní denní trend je ovlivněn medvědi. Cena je unášena v blízkosti klesající linie rezistence a proto v nejbližší době budeme počkat na dokončení korekce. Je příznačné, že pod tlakem býků cena roste pouze nablízku H4 trendové linie. Na grafu lze vidět svíčkový model „padající hvězdu“ (označený žlutě), který charakterizuje oslabení býků. RSI oscilátor se také blíži k lokální úrovni překoupenosti. Změnu cenového trendu je třeba očekávat po průrazu oscilátorem supportu 50.958.

Optimální značka pro otevření pozice na prodej je 101.812. Při překročení této úrovně se očekává otočení trendového indikátoru ParabolicSAR do strany medvědí tendence. Současně tato úroveň se shoduje s první úrovní supportu kanálního indikátoru PivotPoints. Nejbližší cíle se také určují těmito dvěma indikátory – 101.605 a 101.417. Při dosažení prvního cíle doporučujeme převést pozici do bezztratového stavu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit nablízku trendové linie rezistence. Nicméně, je důležité přemísťovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko v jeho prospěch procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz na prodej, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směr dolů
Оtevření pozice pod 101.812
Předběžný cíl nad 101.605
Předběžný stop nad 102.666
Další vydání (SEČ/UTC+1): 13:00

Otázky a diskuse: analytics@ifcmarkets.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.