Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Technická analýza USD/CAD 2014-05-12

ifcmarkets 12.05.2014 | 13:32 0 Komentářů

Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 18:00 (SEČ) očekáváme zprávu prezidenta Federální rezervní banky v Philadelphii Charles Plosser. Dle plánu vystoupení se bude konat v University of Delaware. Jelikož Plosser je členem Federálního výboru pro volný trh Fedu USA a má právo volit, pak jeho pohled na budoucí monetarní politiku je důležitý pro investory. Je možné nové prognózy ohledně změny základní sazby ze strany amerického regulátora, které budou mít vliv na očekávání investorů a měnových traderů.
O dvě hodiny později po jejím projevem vyjde nová statistika – Měsíční zpráva Ministerstva Financí USA o plnění rozpočtu (Federal Budget Balance). Indikátor bude zveřejněn v 20:00 SEČ. Tento ukazatel vyjadřuje rozdíl mezí rozpočtovými příjmy a výdajů za předchozí měsíc. Předběžný sígnál rozpočtu je překročení sociálních výdajů nad daňovými příjmy a investicemi. Při zachování sociálních programů tento ukazatel označuje oslabení ekonomiky a pokles zájmu o něj ze strany oscilátoru. Deficit rozpočtu v předchozím měsíci klesl o 81% a v současné době jsou všechny základy k optimismu. Jako výsledek, je třeba poznamenat, že po 18:00 lze očekávat nové tržní impulsy pro americkou měnu a je to správný čas pro vstup na trh na základě výsledků technické analýzy.

Vezměme měnový pár USD/CAD, H4 graf. Denní a čtyřhodinový tendence jsou odhlasovány a jsou ovlivněny medvědi. V současné době je dokončení korekce – vhodná pozice pro prodej od linie rezistence. Oscilátor RSI-Bars se nachází v oblasti překoupenosti a při průrazu úrovně rezistence indikátoru 48.3193 je třeba očekávat dokončení korekce. Považujeme, že konzervativní tradeři mají rozmístit příkaz ke prodeji kanadského dolaru pod předchozí úrovně podpory 1.0818. To je komfortní úroveň pro vstup na trh, jelikož se shoduje s historickými hodnotami trendového oscilátoru ParabolicSAR a prvním supportem PivotPoints. Při průniku supportu se stane automatické otočení paraboliku do strany medvědí.

První cíl se nachází na úrovni 1.08148 a také vyhovuje historické úrovni supportu kanálního indikátoru PivotPoints. Předbězná úroveň omezení rizik je na úrovni 1.09068 – pozice „sniper“, která se charakterizuje průnikem medvědí trendové linie a úrovně rezistence. Přesto, je to důležité přesunout stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve prospěch procesu změny tržní situace. Doporčujeme zrušit čekající příkaz ke prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směr dolů
Оtevření pozice pod 1.08148
Předběžný cíl nad 1.07892
Předběžný stop nad 1.09068

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.