Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Technická analýza PCI 2014-04-25

ifcmarkets 25.04.2014 | 13:20 0 Komentářů

Dobrý den, vážení tradeři a investoři. Dnes hlavními událostmi měnového trhu jsou publikace maloobchodních prodejů ve Velké Británii Retail Sales (10:30 SEČ) a také webinář společnosti IFC Markets, který se bude konat v 16:00 (SEČ) v FXStreet – „Synthetic Instruments: cutting the risks by the GeWorko method“. Zde můžete se předběžně zaregistrovat (jazyk webináře je аgnlicky). Jedním z témat, které bude věnován seminář je vytvoření měnových košů. Díky tomu, že evropské zprávy účinkují na úzce spojených trhů EU, portfolio nejpopulárnějších evropských měn umožňuje zvýšit citlivost reakce na fundamentální události. Z druhé strany diverzifikace prostředků snižuje individuální rizika zvlášť vzatého evropského měnového páru a zvyšuje poměr očekávaného příjmu koše k volatilitě. V současné době objem obratu měnových trhů se úplně obnovila po svátcích, a toto předpokládá pefektní podmínky pro poziční obchodování. Jedním z režijních ukazatelů oživení jsou denní objemy obchodů měnovými futures na obchodní burze Chicago. Na obrázku je uveden diagram vztahující se na měnový pár EUR/USD.

Dnes analyzujeme měnový koš GBP(50%)+EUR(25%)+CHF(25%). Tento obchodní instrument byl vytvořen pomocí technologie PCI GeWorko, vyvinutou ve společnosti IFC Markets. H4 graf se sformován a analyzuje se v rámci softwarové platformy NetTradeX.

Jak je vidět z obrázku, cena prorazila nahoru úroveň rezistence umístěnou na úrovni 1.0007, což signalizuje o dokončení sestupného trendu H4. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr tendence jakož i kanál BollingerBands otočený nahoru. Vážným signálem o dokončení korekce je zničení medvědího trendu oscilátoru RSI-Bars – část přetínání trendové linie je indikována žlutou barvou na obrázku. Pravděpodobnost vzestupného pohybu vzrůstá vzhledem k dennímu trendu se nacházející pod vedením býků. Bez ohledu na všechny výše uvedené faktory, doporučujeme otevřít čekající příkaz na nákup z nejbližšího maxima, např. 1.007 15 minut před vypuštěním Retail Sales. Nejsou pochyby, že maximum bude sformováno, jelikož dle názoru analytiků se očekává pokles maloobchodních prodejů ve Velké Británii od 1.7% dо -0.4%. Tento indikátor se vydává každoměsíčně Bureau of Statistics a zobrazuje relativní změna objemu maloobchodních prodejů koše základních zboží. Ukazatel je nejvážnějším indexem spotřeby a potenciálu domácího ekonomického růstu Velké Británie. Pokud hodnota indikátoru bude vyšší, než předpověděná úroveň -0.4%, pak je třeba držet pozici.

Doporučujeme fixovat zisk u horní hranice bočního kanálu – výše úrovně 1.0028. Vybereme stop dle nejbližšího supportu na úrovni 0.9988. Je to vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou supportu PivotPoints a dolní hranicí kanálu BollingerBands. Úroveň omezení rizik doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Držeme pozici až do vystoupení předsedy švýcarské národní banky (SNB ) v 18:30 SEČ a přemísťujeme ji do bezztratového stavu 15 minut před vypuštěním těchto údajů. Nejoptimálněji bude vybrat bezztratovou úroveň výše historické hodnoty ParabolicSAR.

Směr nahoru
Оtevření pozice výše 1.0007
Předběžný cíl výše 1.0028
Stop níže 0,9988

Původní stránka http://www.ifcmarkets.cz/technical-analysis/pci/2014-04-25

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.