Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Technická analýza EUR/USD 2014-05-26

ifcmarkets 26.05.2014 | 12:19 0 Komentářů

Dobrý den, vážení obchodníci a investoři. Na měnovém trhu dnes nebudou aktivní fundamentální zprávy – v USA a ve Velké Británii slaví Memorial Day (česky Den obětí války) a Spring Bank Holiday. Hlavní událostí dnes je vystoupení hlavy ECB Mario Draghi v 10:00 (SEČ) na evropském bankovním a finančním fóru. Tradičně budou investoři očekávat nové signály ohledně peněžní a úvěrové politiky evropského regulátora. Po jeho vystoupení je velmi pravděpodobné nový impuls volatility evropské měny, směr které proanalyzujeme prostředky technické analýzy.

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Denní a H4 trendy jsou pod vlivem medvědí. Jak vidíme na uvedeném grafu, oscilátor RSI-Bars potvrzuje klesající impuls. V současné době cena kolísá pod signální linií PivotPoints – což znamená, že v blízké budoucnosti podle technické analýzy se neočekává korekci. Trendový indikátor ParabolicSAR také potvrzuje trend.
Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod úrovní 1,36151, která se shoduje s posledním fraktálním minimem. Předběžný cíl se nachází v blízkosti denní linie rezistence – 1.35949. Konzervativním obchodníkům doporučujeme při dosažení této úrovně částečně uzavřít pozici. Agresivnějším obchodníkům doporučujeme přemísťovat stop směrem pohybu trhu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit v blízkosti úrovně rezistence 1.36437, která se nachází nad signální linií PivotPoints. Budeme přemísťovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekjaící příkayz.
Směr dolů
Оtevření pozice pod 1.36151
Předběžný cíl nad 1.35949
Předběžný stop nad 1.36437

Otázky a diskuse:
analytics@ifcmarkets.com Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.