Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Technická analýza EUR/USD 2014-05-15

ifcmarkets 15.05.2014 | 13:16 0 Komentářů

Dobrý den vážení obchodníci a investoři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se zveřejnění dvou klíčových ukazatelů americké ekonomiky – Index spotřebitelských cen (Consumer price index) a Počáteční žádosti o podporu uplynulého týdne (Unemployment Claims). První indikátor je inflačním ukazatelem a vyjadřuje procentní změnu cen výrobků a služeb s výjimkou volatilních komponentů – potraviny a elektřiny za uplynulý měsíc. CPI berou v úvahu při formování politiky Fedu USA ohledně změny základní úrokové sazby a má významný vliv na měnovém trhu. Abyste si určili strukturální příčiny inflačních očekávání se používají dodatečné údaje ohledně nezaměstnanosti a poptávky. Ukazatel Unemployment Claims nám umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky а také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulování americké ekonomiky. V případě, že mírná inflace je doprovázena zvýšením domácí poptávky (zvýšení počtu pracovních míst), pak investoři nemají vážný důvod k obavám. Po zveřejnění statistik v 14:30 budeme očekávat nový tržní impuls na trhu americké měny.

Dnes vezměme měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Signální bar oscilátoru RSI-Bars se nachází v blízkosti lokální úrovně rezistence – je vysoký pravděpodobnost obracení medvědů. Je třeba zdůraznit, že cena prolomila denní a týdenní stoupající čáry supportu – pozice býků jsou významně oslabeny. Trendový indikátor ParabolicSAR udělal medvědí obrat současně se překročením signální linie PivotPoints. Klesající dynamika následoval ihned po formování „svíčky rovnováhy “ (označen žlutě na obrázku).
Nejoptimálně otevřít čekající příkaz na prodej pod úrovní 1.3670. Ta se shoduje s historickými hodnotami prvního supportu PivotPoints. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit v blízkosti úrovně rezistence na úrovni 1.37231, která se shoduje s historickou hodnotou ParabolicSAR. Nicméně, je třeba každé 4 hodiny přesunout stop ihned po hodnotami Parabolic SAR. Tak, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procese změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz na prodej, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než se čekající příkaz spustí.

Směr dolů
Оtevření pozice pod 1.3670
Předběžný cíl nad 1.36457
Předběžný stop nad 1.37231

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.