Blogy

Inflace

Poslední data z ČSÚ: Inflace roste zběsilým tempem, dokonce překonala i očekávání analytiků

synergicky 18.09.2021 | 13:52 0 Komentářů

Český statistický úřad vydal srpnová data, která překvapila mnohé. Inflace narostla nejvíce od listopadu 2008. Míra zdražování překonala všechny předpoklady analytiků, ministerstva financí i České národní banky.

Nemovitosti

Trh nemovitostí naopak: Zvýšená poptávka se musí projevit i na druhé straně

synergicky 11.09.2021 | 11:20 0 Komentářů

Koronavirová krize má úplně jiné průvodní jevy než krize, které jsme v ekonomických cyklech doposud znali. Zatímco tržby podniků šly kvůli pandemickým restrikcím dolů, očekávaný pokles příjmů domácností se nedostavil. Podílí se na tom i nemovitosti. Banky hlásí enormní nárůst vkladů, který nemusí odrážet jenom růst úspor obyvatelstva, ačkoliv i ten pochopitelně hraje svoji roli.

Kryptoměny

Nejlepší kryptoměny 2021: Malý, ale užitečný přehled

synergicky 11.09.2021 | 10:54 0 Komentářů

I konzervativní Češi investují do kryptoměn. Jenom za první pololetí roku 2021 nakoupili kryptoměny za bezmála 3,5 miliardy korun.

Praha

Hotely v Praze jako investice budí velký zájem, nabídka je však mizivá

synergicky 31.08.2021 | 23:20 0 Komentářů

Hotelnictví a cestovní ruch obecně se během pandemie koronaviru zařadily k těm nejvíce zasaženým odvětvím. Finanční ztráty byly pro uzavřené hotely obrovské, přesto majitelé i nadále v celé odvětví věří. Jeho potenciál vidí také investoři.

Investovat

Chcete investovat do něčeho hmotného? Nabízí jedna z nejhezčích bankovek světa

synergicky 24.08.2021 | 23:49 0 Komentářů

Klasické investice mají alternativy. Může jít o bitcoin a další kryptoměny, ale také o ryze materiální investice, typicky třeba automobily, veterány či vozy z limitovaných edicí, podobně jako hodinky, známky nebo vzácné mince a bankovky, které jsou na rozdíl od kryptoměn opravdu hmotné.

Kryptoměny investice

Investice do nemovitostí a kryptoměny: Jediné investice, které znají dnešní třicátníci

synergicky 21.07.2021 | 11:43 0 Komentářů

Generální ředitel Generali Investments Josef Beneš v rozhovoru pro magazín Euro hovořil o různých typech investicí a o hledání nejvhodnějších aktiv. Mj. vyzdvihl investice do nemovitostí a kryptoměny – jako jediné investice, které znají mladí.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Strmý pád pokračuje. Bitcoin stále ztrácí. Hroutí se svět kryptoměn?

synergicky 21.07.2021 | 09:59 0 Komentářů

Euforii na trhu kryptoměn, která se nedala nezaznamenat začátkem roku, vystřídal dlouhý strmý pád. Raketový růst přilákal ke kryptoměnám, kterým vévodí bitcoin, nové investory, kteří v těchto letních dnech zažívají horké chvilky. Co teď?

Miliardové investice v Praze: bývalý Transgas, Koh-i-noor nebo Vanguard Prague. Společnost PSN odhalila své ambiciózní plány

synergicky 02.07.2021 | 05:42 0 Komentářů

V květnu 2021 developerská a investiční společnost PSN oslavila své třicáté narozeniny. S mírným předstihem si nadělila mimořádný dárek, když od HB Reavis koupila pozemek po bývalém Transgasu na Vinohradské třídě na Praze 2. Nyní připravuje studii multifunkčního objektu, který by tady zkombinoval nové byty, kanceláře, služby a obchody. Tím však její investice v Praze zdaleka nekončí.

Crowdfunding: Nejenom skupinové financování, také zajímavá investice

synergicky 25.06.2021 | 18:00 0 Komentářů

Na jednom projektu se podílí skupina lidí, drobných investorů (dav lidí, anglicky „crowd“). Ti postupně dají dohromady sumu, která je potřeba pro nastartování projektu. Získají za to dobrý pocit a zpravidla také nějakou formu hmotné či virtuální odměny. Takto funguje crowdfunding, způsob, jak realizovat nejrůznější projekty za podpory široké veřejnosti, způsob, jak nějaký projekt podpořit, pomoci zafinancovat. 

Pražský kancelářský trh se po pandemii probouzí. O kanceláře v Praze je zase zájem

synergicky 24.06.2021 | 16:03 0 Komentářů

Report Savills vyčíslil objem dokončených kancelářských staveb v Praze za první čtvrtletí 2021 na 3500 metrů čtverečních. To je nejmenší přírůstek v historii pražského trhu. Ovšem celková plocha moderních kancelářských prostor aktuálně dosahuje 3,69 milionů metrů čtverečních. A to rozhodně není málo. Kanceláře v Praze jsou dostupnější více než dříve.