Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Stavební spoření a budoucnost pro děti

Gyd 25.06.2013 | 13:31 0 Komentářů

Jsem asi výjimka, nikdy jsem neměl vlastní stavební spoření. Jedná se o snad nejpopulárnější spořící produkt u nás, díky souhře osudu mě ale minul, a začínám se o něj zajímat až teď, kdy mám děti.
Spořit na bydlení jsem nemusel, zdědil jsem byt a jako dvacátník jsem na budoucnost tolik nemyslel. Stačilo, co je dnes a bude za týden, koníčky měly přednost.
Ke stavebnímu spoření jsem se v úvahách vrátil až nedávno, kdy jsme hledali nějaký produkt na spoření pro dvouletého syna.
Stavebko totiž v minulosti plnilo funkci ideálního spořícího účtu. Podpora od státu byla štědrá, podmínky čerpání volnější. Teď se karty obracejí.
Podpora klesá a chystají se snad i nějaká omezení, co se týká možnosti čerpání, naštěstí snad jen pro smlouvy vzniklé v roce 2014. Školné, penzijní připojištění a bydlení jsou docela úzké hranice. Věřím, že bude syn v plnoletosti rozumný a zkusí peníze, které někde naspoříme, využít k osobnímu rozvoji, což by snad splňovalo to školné. Pokud ale bude chtít někam do světa, byly by mu peníze uložené na stavebním spoření k ničemu, resp. by mohl spořit, ale bez státní podpory.
Nechali jsme si dokonce v rámci úvah udělat i nabídku stavebního spoření od ČMSS. Po započtení všech nákladů a výše našich vkladů to nevyšlo moc hezky. Poradci jsme poděkovali a řešení spoření hledáme, peníze v mezičase mírně ztrácejí hodnotu na spořícím účtu u AirBank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.