Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Režisér Stuchmečník představil groteskní divadlo s hořkou tečkou

Honza Lener 18.12.2013 | 02:26 0 Komentářů

Taky chcete vidět nejsměšnější absurdní divadlo prosince? Nemusíte kupovat lístky do divadla! Komedii v přímém přenosu rozehrálo Fincentrum na svém serveru Investujeme.cz. Hra v celé nahotě obnažuje charaktery jednotlivých aktérů. Má svůj vývoj. Groteskní komedie se postupně mění ve vážné drama, když člověk zjistí, že to autoři myslí vážně (nebo ne?)…

O co jde? Společnost Fincentrum, která provozuje tento server Investujeme.cz vydala článek, který v „žumpoidnosti“ dosáhl naprosté brilance. Už se ani nesnaží vypadat jako normální článek. To je ta komická část. Jenomže Fincentrum je vůči společnosti Partners, o které píše, v konkurenčním postavení a těmito články stojí, dle mého skromného právního názoru, mimo zákon (nekalá konkurence).

Chtěl bych se někdy dožít toho, že konkureční boj budou všichni na trhu finančního poradenství vést západním stylem, s pravidly gentlemanů, v rovině kvality služeb. To přece není žádná přehnaná romantika. To je zdravá lidská sociální potřeba, pravda vyšší úrovně. Ale ne, tady se boj vede sovětským způsobem, který spoléhá na nízkou inteligenci čtenářů a ovládání masy demagogií. Pro koho se tahle hra vlastně hraje? Pro nenáročné? Ok.

Není apríl a nežijeme v kocourkově , a přesto je to tu – absurdní groteska s překlopením do vážného dramatu…Jaký je Váš názor na ni?

P.S.: Nijak neobhajuji společnost Partners, o tu v tomto případě jde skutečně až v poslední řadě.
Ještě dodávám, že Petr Zámečník opět nezveřejnil celé mé vyjádření. Chybějící kus doplňuji zde:
„Proč se společnost Fincentrum dotazuje ostatních hráčů na názor ohledně změn v Partners, proč chce takto podpořit svůj článek? Protože kdyby o tom psala sama, tak to nebude mít valnou váhu. S vyjádřeními od různých firem bude článek vypadat krapet objektivněji! Těchto mediálních hrátek, kterých jsme na Investujeme.cz svědky pravidelně, se nehodlám účastnit způsobem, který si Fincentrum vysnilo. Věřím, že oficiální šéfredaktor Investujeme.cz Petr Zámečník najde dost odvahy, aby mou reakci zveřejnil celou přímo v článku a neschoval ji v nějakém nenavštěvovaném zákoutí webu.“

Jak vidíme, odvaha se nenašla. >:XX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.