Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

Prodej Avastu: Jeden z největších obchodů české historie by se měl uskutečnit příští rok

Kybernetická bezpečnost
synergicky 21.11.2021 | 13:39 0 Komentářů

Zdá se, že v kybernetickém světě vznikne obří společnost zajišťující bezpečnost. Příští rok by mělo dojít ke spojení české společnosti Avast s americkým konkurentem NortonLifeLock. Prodej Avastu nyní schválili akcionáři.

Obří transakce byla schválena

Akcionáři společnosti  odhlasovali prodej Avastu na mimořádné valné hromadě v Londýně, kde je Avast i kótován na burze. Pro spojení Avast a Norton LifeLock hlasovalo přes 86 % držitelů akcií, kteří dohromady vlastní přes 94 % všech akcií. Je to další krok ke spojení s americkým konkurentem NortonLifeLock. Ten by měl za firmu zaplatit až 200 miliard korun.

Akcionáři NortonLifeLock fúzi schválili již předtím, schválilo ji také americké ministerstvo spravedlnosti. Největší překážky, které by obchodu mohly bránit, jsou tak překonány. Transakce bude ještě vyžadovat schválení regulátorů v dalších zemích, kde společnosti působí, proto by k realizaci mělo dojít až v polovině příštího roku. Dle podmínek fúze získají akcionáři Avast peněžní vyrovnání a současně nově vydané akcie společnosti NortonLifeLock s možností volby alternativního protiplnění.

V poslední den obchodování s akciemi společnosti NortonLifeLock před zahájení tržních spekulací souvisejících s fúzí, tj. 13. července 2021, byla závěrečná cena akcií společnosti NortonLifeLock ve výši 27,20 USD. Fúze oceňuje celý vydaný a vydávaný kmenový akciový kapitál společnosti Avast v rozmezí asi 8,1 až 8,6 miliardy USD.

Nový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti

„Představenstva společností NortonLifeLock a Avast jsou přesvědčena, že fúze má jednoznačné strategické a finanční opodstatnění a představuje atraktivní příležitost k vytvoření nového, významného hráče v oblasti kybernetické bezpečnosti pro spotřebitele, který využije zavedené značky, technologie a inovace obou firem a přinese značné výhody spotřebitelům, akcionářům a dalším dotčeným stranám.“ Těmito slovy byl prodej Avastu oznámený v srpnové tiskové správě. Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček k tomu dodal:

„Dlouhodobým posláním Avastu je umožnit vznik digitálního světa, který každému poskytne bezpečí a ochranu soukromí. Navrhované spojení s NortonLifeLock je významným krokem vpřed na této cestě. Vznikne světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti zaměřený na koncové uživatele, který v sobě spojí sílu Avastu v ochraně soukromí a NortonLifeLocku v ochraně identity. Výhodné je také spojení našich vysoce komplementárních produktových portfolií. Zesílí naše schopnost prosazovat inovace prostřednictvím výzkumu a vývoje a urychlí se transformace naší platformy kybernetické bezpečnosti pro více než půl miliardy společných uživatelů.“