Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Pražský kancelářský trh se po pandemii probouzí. O kanceláře v Praze je zase zájem

Kanceláře City Empiria
synergicky 24.06.2021 | 16:03 0 Komentářů

Report Savills vyčíslil objem dokončených kancelářských staveb v Praze za první čtvrtletí 2021 na 3500 metrů čtverečních. To je nejmenší přírůstek v historii pražského trhu. Ovšem celková plocha moderních kancelářských prostor aktuálně dosahuje 3,69 milionů metrů čtverečních. A to rozhodně není málo. Kanceláře v Praze jsou dostupnější více než dříve.

Míra neobsazenosti přitom v prvním čtvrtletí vzrostla na 7,6 %, tj. k okamžitému pronájmu je v současnosti v Praze dle reportu Savills asi 280 600 metrů čtverečních kanceláří. To znamená, že pokud máte zájem o kanceláře v Praze, je z čeho vybírat. Ale pozor, nečekejte dlouho, firmy se chystají po období pandemie vrátit zpět do kanceláří…

Konec home office?

Více než rok byly kanceláře zavřené, spolu s obchody a dalšími provozovnami. Firmy sice hromadně přešly na home office, ale stejně tak se nyní hromadně zase vracejí zpět do kanceláří. Zaměstnanci totiž doma údajně ztrácejí pracovní návyky. O tom, že pro spolupráci je lepší osobní kontakt nikdo nepochybuje. V pandemickém roce se také ukázalo, že setkávání v kancelářích pozitivně ovlivňuje kreativitu a inovace. To potvrzují manažeři i výzkumy.

Dle průzkumu společnosti Manpower, realizovaném mezi sedmi stovkami firem v Česku, klesá v domácím prostředí produktivita zaměstnanců. Mj. také kvůli firemní kultuře se dle zmiňovaného průzkumu vrací po pandemii zpět do kanceláří hned 80 % oslovených českých firem. Další firmy chtějí kombinovat kanceláře a home office a jen 2 % počítají i nadále s převažující prací mimo kancelář.

Kanceláře v Praze na skvělé adrese? Jak si přejete!

Některé firmy přehodnotily během pandemie své požadavky na prostor, opustily stávající kanceláře, anebo byly nuceny opustit celý trh… pro další to však znamená příležitost usídlit se na adresách, které byly v Praze dříve jen těžko dostupné. Právě nyní máte možnost vybírat kanceláře v centru Prahy za zajímavé ceny.

Volné kanceláře k pronájmu nabízí třeba Dům módy přímo na Václavském náměstí, Pařížská nebo legendární kancelářská budova City Empiria z portfolia společnosti PSN. Vůbec první mrakodrap pankrácké pláně a aktuálně třetí nejvyšší budova Česka láká na komfortní kanceláře s nadhledem, resp. unikátním panoramatickým výhledem. Jen se podívejte!