Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Potápění se žraloky v Raja Ampat

Petr Zámečník 19.06.2011 | 15:54 0 Komentářů

Zůstal jsem sám se svým průvodcem. Ticho rušily pouze bubliny vypouštěné z našich automatik. Nikam jsme nespěchali, jen jsme se rozhlíželi… a čekali.

Na lodi došlo k operativní změně lokality. Na původně plánované bylo málo ryb, kdežto nedaleká rybami přímo hýřila. Když jsem se pak podíval ode dna směrem k hladině, pro ryby nebylo téměř vidět nebe. A změna lokality se vyplatila nejen díky množství ryb.

Proplouvali jsme podél korálových útesů a z temnoty okolních vod se přímo proti nám vynořil žralok (whitetip reef shark) a ladným obloukem se opět vytratil. Pokračovali jsme v mírném proudu a já ztratil zájem o všechno ostatní. Objeví se žralok znovu? Objevil! A nebyl sám. Byli dva. Opět se ale jen ukázali a znovu odpluli.

Změnil se proud a s ním jsme se otočili i my. Ztrácel jsem naději, že se dva žraloci ještě vrátí. Žraloci mě ale překvapili – vynořili se nám za zády a v několika ladných pohybech nám ukázali zadní ploutve.

Po několika dalších minutách jsem zůstal sám se svým průvodcem. Ticho rušily pouze bubliny vypouštěné z našich automatik. Nikam jsme nespěchali, jen jsme se rozhlíželi… a čekali. Kolem nás plula hejna ryb, kterým jsme ale nevěnovali příliš pozornosti. Pak se to stalo.

Celý článek „Potápění se žraloky v Raja Ampat“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.