Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 14. týden

BOSSAFX 02.04.2013 | 22:25 0 Komentářů

Minulý týden nastalo rozuzlení kyperské krize a pravděpodobně se vytvořil nový precedens v řešení finančních problémů v eurozóně. Vklady vyšší než 100 000 eur v kyperských bankách budou zdaněny a poslouží jako záruka k poskytnuté 10 miliardové půjčce. Situace se zdá být uhašena, avšak v jádru dění zůstává reakce Ruska na tento krok, protože ruští milionáři jsou známí svoji náklonností ukládat peníze na Kypru.

V předchozím blogu jsme upozorňovali na konsolidaci na měnovém páru EUR/GBP, který čekal na impuls k dalšímu pohybu. Ten přišel proražením supportu 0,8456 a pokračováním v oslabování. V nadcházeních hodinách by mohl tento evropský pár znovu otestovat tuto hladinu a pokračovat ve výprodeji.

Do viditelného pohybu se dalo minulý týden také stříbro. Opustilo cenovou formaci obdélníku a prorazilo trojúhelník na oscilátoru RSI. Cena stříbra se dostala pod support ve výši 28,47 a má otevřenou cestu k dalšímu oslabovaní.

Na měnovém páru USD/JPY jsme upozorňovali na důležitou hladinu 94,4, která fungovala jako podpora. Trh se však minulý týden dostal jak pod tento support, tak i pod rostoucí trendovou čáru. Jde o výrazný medvědí signál, ačkoliv monetární politika Japonska zůstává otevřená dalšímu uvolňování, které by mělo za následek oslabování japonského jenu.

Australský dolar dlouho vyhrával nad tým kanadským (AUD/CAD). Ten však v posledním týdnu nabral trochu sil a mohl by zavelet k obratu. Cena napodruhé otestovala rezistenci 1,0714 a vyhýbavě uzavřela pod touto hladinou. Poslední dvě týdenní svíce nám tak vytvořily pomyslný dvoutýdenní pinbar, který byl mohl zafungovat jako reverzní formace a otočit trh na nějaký čas do medvědího trendu.

Dalším párem, kde by australský dolar mohl ztrácet je pár AUD/JPY. Pondělní seance dokázala uzavřít pod supportem na úrovni 97,42 a zároveň prorazit rostoucí trendovou čáru. Prodejní náladu potvrzuje i medvědí divergence na MACD. Nejbližším důležitým supportem je hladina 93,81, kam by mohla případná korekce doputovat.

Zajímavý bude také souboj dvou evropských měn na páru GBP/CHF. Trh se dostal do formace rostoucího klínu a blíží se k rezistenci na úrovni 1,45. Oscilátor RSI tvoří skrytou medvědí divergenci, která by mohla podpořit potencionální výprodej. Ideální signál pro prodej by mohl přijít v případě proražení klínu.

¨

Měnový pár EUR/CAD, který se nachází v býčím trendu, zaznamenal minulý týden silné oslabení a rázně prorazil silnou rostoucí trendovou čáru. Trh, ale dokázal přibrzdit svůj pád u supportu 1,3020 a zůstane-li nad touto podporou, tak by se mohl začít vracet zpátky nahoru. Rozhodující bude reakce na rezistenci 1,3180, která ovlivní další vývoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.