Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 24. týden

BOSSAFX 12.06.2013 | 10:37 0 Komentářů

Britská centrální banka (BOE) se s odcházejícím guvernérem Mervynem Kingem rozloučila zachováním stávající monetární politiky. BOE ponechala úrokové sazby na úrovni 0,5 procenta a nedošlo ani ke zvýšení investované částky do nákupu dluhopisů z 375 miliard liber, za které King v minulosti orodoval. Většina členů bankovní rady cítí, že domácí ekonomice se začíná dařit, a tak nebyla potřeba něco měnit. Navíc monetární politiku ostrovního království stále ohrožuje vyšší než cílená inflace.

Evropská centrální banka (ECB) zachovala úrokovou sazbu na 0,5 procentu. Podle analytiků ECB očekává další zlepšování ekonomického stavu v eurozóně. Šéf ECB Mario Draghi již dříve řekl, že očekává gradační růst evropského hospodářství a neobává se dalších recesí. Faktem zůstává, že eurozóna je zasažena rekordní nezaměstnaností a spousta členských ekonomik se potácí ze strany na stranu.

NFP report informující o tvorbě nových pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA pozitivně překvapil trhy, když namísto předpokládaných 167 000 dosáhl na 175 000 míst. Výrazně si také polepšil oproti dubnovým 149 000. Spojené státy nicméně zůstávají hluboko pod vysněnými 200 000 za měsíc, čehož se jím letos zatím podařilo dosáhnout jenom jednou. Páteční výsledek tak pravděpodobně odkládá redukci 3. kola kvantitativního uvolňování na delší dobu. Americká míra nezaměstnanosti se dočkala meziměsíčního růstu o 0,1 procenta na 7,6 procenta. Celkem 4,4 milionu Američanů je dlouhodobě bez práce (více než 6 měsíců), což je o 3 miliony více než v letech před krizí.

Akciový index S&P 500 dokázal ve čtvrtek změnit směr a dokončil korekční pohyb u Fibonacciho hladiny 50. Pro další vývoj bude důležité překonání předchozího vrcholu 1684,80 a vytvoření nového maxima. Z hlediska dalšího vývoje zůstává index v býčím trendu. Obrat by mohlo přinést až případné proražení „supportu“ na úrovni 1 600,00.

Platina dokázala opustit konsolidační formaci symetrického trojúhelníku a vyrazila silně nahoru. Ve čtvrtek dosáhla prvního cíle na Fibonacciho hladině 38,2 a splnila tak předpověď z minulého týdne. Pro další vývoj bude důležitá reakce na „supportní“ hladinu 1475, jíž proražení by znovu mohlo vrhnout na trh medvědí pohled.

AUD/CAD bez větších problémů překonal silný „support“ na úrovni 0,99 a zároveň vytvořil medvědí svíčkovou formaci „engulfing bar“. Na trhu tak jasně vévodí nálada prodávat a nejbližší důležitý „support“ je na hladině 0,9365. Z hlediska trendového obchodování je nejbezpečnější variantou čekání na pullback (návrat) k hladině 0,99, což se však zatím jeví jako málo reálné.

USD/JPY dokázal minulé pondělí prorazit silný support 100,00 a naznačil tak jakým směrem se bude chtít ubírat. Výprodej se zastavil u predikované hladiny 96,5, kde se trh kromě „supportu“ opřel i o trendovou linii a klouzavý průměr 100. Falešný průraz páteční svíčky klouzavého průměru, pod kterým však trh neuzavřel, by mohl vrátit do hry býky a trh by se mohl vydat znovu k rezistenci 100,00.

EUR/CAD v pátek razantně odmítl rezistenci 1,3620 a týden uzavřel formací „ double high lower close“, která je považována za reverzní a mohla by tak trh nasměrovat k podpoře 1,3336. Neplatnost signálu by znamenalo uzavření nad hladinou 1,3486.

CAD/JPY zakončil týden páteční svíčkovou formací „pinbar“ na denním grafu a nabírá sílu k testování „rezistence“ 97,56. O potencionální síle kanadského dolaru svědčí i skrytá býčí divergence na stochastickém oscilátoru.

GBP/USD je zajímavý hlavně díky Fibonacciho hladině 38,2, která hraje v současnosti extrémně důležitou roli pro další vývoj. V tomto týdnu se očekává její testování, které může přinést utvoření dvou rozdílných formací. V případě, že se býci udrží ve hře, tak by se sterling mohl dočkat technické formace „cup and handle“, což by podpořilo další růst. Naopak proražení a uzavření pod Fibonacciho hladinou 38,2, by vedlo k závěru o formaci dvojitého vrcholu.

Tým BOSSA.CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.