Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 23. týden

BOSSAFX 04.06.2013 | 00:14 0 Komentářů

Obchodní seance minulého týdne byly přeplněny fundamentálními novinkami, které přinesly rozporuplné zprávy. Americké HDP za první čtvrtletí tohoto roku bylo revidováno na 2,4 procentní růst z původních 2,5 procent. Za zhoršený výsledek může podrobná analýza vlivu uškrcených státních výdajů na ekonomiku. Podnikatelská aktivita v Chicagu se dočkala nečekané vzpruhy. Tamní index nákupních manažerů (PMI) dosáhl na 58,7 bodu z předchozích 49,0. Index PMI oblasti Chicaga se znovu dostal do expanzivních hodnot (nad 50) a slibuje tak lepší budoucnost. Páteční výsledek je nejlepším od března 2012 a překonal i odhady ekonomů o zisku 50,3 bodu.

Evropský trh ovládla data z trhu práce. Italská míra nezaměstnanosti dosáhla na 36leté maximum a duben zakončila na 12,0 procentní hranici. Ekonomové očekávali 11,6 procenta a tak je výsledek obrovským zklamáním. Nezaměstnanost zůstává nad úrovní 10 procent již patnáctý měsíc v řadě. Čtvrtá největší ekonomika Evropy by měla v letošním roce kontraktovat o 1,8 procenta a slábnoucí domácí poptávka může tento pesimistický výhled ještě zhoršit. Míra nezaměstnanosti v eurozóně vzrostla v dubnu meziměsíčně o 0,1 procenta na 12,2 procenta. Německá nezaměstnanost v dubnu nečekaně vzrostla o 21 000 Němců na celkových 2,936 milionu. Míra nezaměstnanosti se i přes špatný výsledek udržela na 6,9 procentech. V celkovém měřítku je německý trh práce stále velmi silný a výrazně se drží pod průměrnou mírou nezaměstnanosti v eurozóně 12,2 procenta. Důvěra v ekonomiku eurozóny se v květnu zvýšila nad očekávání.

Ekonomická důvěra se podle průzkumu Evropské komise zvýšila o 0,8 bodu na 89,4 bodu. Důvěra se zvýšila ve všech 5 největších ekonomikách společné měnové unie, konkrétně tedy v Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Holandsku. Zlepšení zaznamenaly všechny sektory vyjma stavebnictví.

AUDNZD minulý týden bez náznaku sebemenšího odporu prošlo skrz rezistenci 1,1957 a přiblížilo k jedné z nejdůležitějších hladin z hlediska historie. Hladina 1,2138 v minulosti několikrát zastavila silné výprodeje a osvědčila se i jako „rezistence“. V tomto týdnu se očekává její testování, které by mělo rozhodnout o dalším osudu. Na straně býků stojí býčí divergence a býčí svíčková formace „engulfing bar“ z minulého týdne. Pro medvědy hraje hlavně dlouhodobý trend.

USDJPY zatím nedostalo šanci otestovat psychologickou úroveň 100 a chystá se na ni tento týden. Situace na tomto páru se však nevyvíjí zcela ideálně. Na trhu se sice dotvořila avizovaná skrytá býčí divergence, avšak došlo k celkem jasnému proražení rostoucího klínu. Trend zůstává býčí a případný signál pro vstup by se měl objevit u ceny 100,00. V případě, že se tak nestane a cena prorazí dolů, tak lze očekávat korekci až k podpoře 96,5.

Zlato ve čtvrtek prorazilo avizovaný trojúhelník a posílilo až k hladině 1420. Naděje o růstu ceny utnul hned pátek, kdy došlo jednoznačné odpovědi prodejců, kteří dokázali vytvořit medvědí svíčkovou formaci „engulfing bar“. Trh nenabídl žádnou příležitost u návratu k hladině 1398 a projel skrze ni jako nůž máslem. Zajímavým úkazem na denním grafu jsou silné impulzní vlny na stochastickém oscilátoru, které při svém dokončení vždy následoval silný výprodej.

Americký akciový index S&P 500 započal v minulém týdnu mírnou korekci. Vzhledem k současnému silnému rostoucímu trendu se oči obchodníků upínají na místo, kde by se dalo k tomuto trendu přidat. Velmi zajímavou hladinou se zdá být cena 1589,37, na které najdeme hned několik konfluenčních prvků. V minulosti tato úroveň zafungovala jako „rezistence“, na její úrovni leží Fibonacciho hladina 61,8. Navíc při dokončené korekci by se měla dotvořit skrytá býčí divergence a nabízí se také souběh s rostoucí trendovou linií. Tato hladina je velmi zajímavá a je potřeba trpělivě čekat na příležitost.

Dlouhodobá konsolidace Platiny by měla být u konce. Minulý týden trh falešně prorazil formaci symetrického trojúhelníku, aby se pak druhý den do něj vrátil a dokončil týden v úplném vrcholu trojúhelníka. V případě proražení je vždy bezpečnější počkat na případný „throwback“ či „pullback“ (návrat) k hladině.

AUDCAD je zpátky u své oblíbené hladiny 0,99. V minulosti se na této ceně odehrávaly obraty silných trendů a trh momentálně stojí před dalším milníkem. Samotné proražení tohoto „supportu“ ještě nemusí znamenat pokračování dlouhodobého výprodeje. Je potřeba velmi pozorně sledovat technické signály, protože tato hladina je zásadní a měla by tak nabídnout kvalitní příležitost.

Absolutním šokem zakončil měsíc japonský akciový index Nikkei, jenž na měsíčním grafu vytvořil ukázkový „pinbar“ (svíčková formace). Pro trh se stala zlomová hladina 16 000, kde nastal pádivý obrat dolů. Měsíční graf je sice hůře obchodovatelný pro menší obchodníky, avšak nabízí velmi důležitou informaci. V případě, že nedojde k návratu nad 14 329, tak se jako logické jeví hledání krátkých pozic na nižších časových rámcích.

HAPPY TRADING!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.