Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 22. týden

BOSSAFX 27.05.2013 | 23:37 0 Komentářů

Minulý týden byl plný očekávání proslovu šéfa FEDu Bena Bernankeho. Ten vystoupil před americkým Kongresem a promluvil o 3. kole kvantitativního uvolňování. I přes to, že se v poslední době objevilo hodně názorů, které našeptávaly zrušení nebo výrazné snížení investované částky, tak Bernanke zachoval klidnou hlavu a řekl jasné NE. Podle něj ještě není americká ekonomika na takovýto krok připravena, nejdříve musí dojít k zlepšení situace na trhu práce, a pak by eventuálně FED přistoupil ke snížení částky ze současných 85 miliard dolarů.

Britská inflace, která tolik trápí deštivý ostrov, meziměsíčně klesla na 2,4 procenta z 2,8 procent. Zpráva je to spíše radostná, protože tamní vysoká inflace krátí Britům jejich spotřebu a růstu ekonomiky tedy rozhodně nepomáhá. Německý Ifo index podnikatelského prostředí výrazně posílil na 105,7 bodu a dodal tak sebedůvěru Německu. Ekonomové předpokládají, že se Němcům podaří rozjet největší ekonomiku eurozóny a pomohou tak starému kontinentu znovu získat na síle.

USD/CAD opustil minulý týden formaci trojúhelníku. K volnému pohybu potřebuje ještě překonat předchozí maximum 1,03415, již nyní se dá mluvit o býčím trendu a americký dolar má reálnou šanci k dalšímu posílení. Problémem by se pro USD/CAD mohl stát návrat pod modrý „support“.

EUR/CZK zakončil minulý týden „pinbarem“ a razantně odmítl překonat rezistenci 26,0. Na grafu jsou znázorněné „supporty“, které budou euru bránit před oslabením. EUR/CZK má však potenciál k poklesu, právě díky falešnému průrazu velmi silné „rezistence“ a také kvůli formaci rostoucího klínu, jejíž proražení by mohlo přinést nový impuls.

EUR/USD minulý týden lehce zaváhal a nedokázal prorazit avizovanou „neckline“ z týdenního grafu, kde se dotváří formace hlava-ramena. Na denním grafu můžeme vidět, že trh nečeká jednoduché období, cena se začíná uchylovat k formaci symetrického trojúhelníku. Prvním scénářem je pokračující pohyb do strany, minimálně v tomto týdnu. Příjemnějším vývojem by pak bylo proražení zmiňované „neckline“. Nejdůležitější hladinou je v tomto týdnu cena 1,30, která by měla udržet trh v medvědí náladě společně s Fibonacciho hladinou 50.

Zlato se zaleklo proražení předchozích minim a v minulém týdnu si odpočinulo od velkých pohybů. Zlato momentálně konsoliduje ve formaci rostoucího trojúhelníků, který většinou skrývá býčí sílu. Pozornost si zaslouží reakce na rezistenci 1398,30, jejíž proražení a následné testování by mohlo přinést kvalitní obchodní příležitost.

Jako tradičně se jeví tento týden zajímavě USD/JPY. Na konci minulého týdne oslabil a znovu se přiblížil k „supportu“ 100,00. Ve hře je však několik dalších faktorů, jež dělají tento pár zajímavý. Jde o rostoucí trendovou čáru a v případě testování „supportu“, také pravděpodobně dotvořenou skrytou býčí divergenci.

Měnový index BOSSAEUR je sice střednědobě v konsolidaci, ale přibližuje se k zásadní trendové čáře, u které se bude potřeba rozhodnout, co dál. Z dlouhodobého hlediska vidíme, že index má tendenci spíše posilovat, a tak reakce na tuto linii bude velmi důležitá. Její proražení by mohlo přinést střednědobý výprodej.

EUR/GBP ztratilo v posledních týdnech trend a pluje trhem do strany. Tento týden se po posilování z minulého týdne, znovu obchoduje u silné hladiny 0,86, které přidává na významu Fibonacciho hladina 50. V minulosti již tato hladina ukázala svou sílu několikrát a obchodníkům tohoto páru se tak jistě naskýtá příležitost, jak při proražení, tak i při odrazu.

AUD/NZD je často zapomínaný pár, který však má v povaze „trendovat“. V průběhu páteční seance došlo k proražení „supportu“ 1,1957 a dnes ráno otevřel trh gapem. Bude zajímavé sledovat, zda se trhu podaří uzavřít gap a následně zareagovat na hladinu 1,1957, u které by se dalo počítat s naskočením do medvědího trendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.