Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 20. týden

BOSSAFX 14.05.2013 | 13:17 0 Komentářů

Minulý týden byl poklidnější než ten předchozí, co se týče fundamentálních zpráv. Trhy příjemně překvapily čtvrteční data z amerického trhu práce, kde počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl na 5 a půlleté minimum 320 000 a ukázal, že trh práce je zatím odolný vůči vládním úsporným programům.

Britská centrální banka zachovala nezměněné úrokové sazby na 0,5 procentu a nezvýšila objem peněz, které pumpuje do ekonomiky z 375 miliard liber ani o cent. Australská centrální banka (RBA) snížila v noci z pondělí na úterý úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,75 procenta. RBA se snaží o podporu ekonomického růstu, který je závislý na čínské ekonomice. Snížení překvapilo mnoho analytiků a dokonce samotný australský dolar, který po zveřejnění rozhodnutí významně ztratil. Z oslabení australského dolaru se radoval hlavně miliardář George Soros, který využil svých schopností a prodával ještě před samotným vyhlašováním sazeb.

GBP/USD nezvládlo podle očekávání svůj boj s Fibonacciho hladinou 50 a kulatým číslem 1,56. V minulém týdnu předvedl „sterling“ velmi silnou reakci na zmíněné úrovně, když nejenže ve finále prorazil supportní Fibonacciho hladinu 38,2, ale zároveň opustil rostoucí trendový kanál. V tomto týdnu by se mohl GBP/USD dostat znovu pod tlak a pokračovat v oslabování minimálně k Fibonacciho hladině 23,6.

EUR/USD naplnilo předpověď z minulého týdne a prozatím dokresluje reverzní formaci hlava-ramena. Případnému posilování brání na týdenním grafu rezistence 1,3150 společně s klouzavým průměrem 100. Při pohledu na týdenní graf je vhodné upozornit na rostoucí supportní linii, která již několikrát propad eurodolaru zastavila a nabývá tedy na významu v případě, že medvědi ještě silněji vstoupí do trhu.

GBP/JPY splnilo přání o „pullbacku“ a následném posílení do poslední tečky. Pondělní nerozhodná svíčka byla následována úterním propadem a od středy zažíval tento velmi živý pár jen posilování. Vzhledem k situaci britské libry je možné, že se k supportu 131 podíváme znovu i v nejbližších dnech.

EUR/GBP si dalo minulý týden dovolenou a nenabídlo žádnou příležitost k obchodu. Na denním grafu je vidět tvořící se formace klesajícího klínu, která bývá považována spíše za býčí formaci. V prvních dnech tohoto týdne se pravděpodobně dočkáme nevýznamného pohybu, rozhýbat a prorazit klín by mohly středeční data o HDP eurozóny.

V nadcházejícím týdnu se opakuje situace z GBP/JPY i na dalších jenových párech. USD/JPY dokázal na konci milného týdne překonat rezistenci 100.000 a trh zamířil až k hladině 102. Svět se teď upírá znovu k testování silné hladiny 100, protože Japonsko nepolevuje z oslabování domácí měny, tak se tento „support“ jeví jako poměrně bezpečné místo pro vstup.

EUR/AUD se znovu přibližuje k rezistenci 1,30. O významnosti této hladiny hovoří týdenní graf sám za sebe. Minulý týden byl trh svědkem prudkého oslabení australského dolaru, které vyústilo až k testování hladiny 1,30. V nadcházejícím týdnu se očekává tlak býků na další posílení, avšak je dobré si připomenout, že již několikrát si právě v těchto místech vylámali zuby.

Německý akciový index DAX dokázal v minulých dnech překonat předchozí vrchol a namířil si to až k hodnotě 8 300. V nejbližších dnech bychom se měli soustředit na návrat k „supportní“ hladině 8058, která by měla podpořit současný býčí trend. Mírná korekce růstu by přišla vhod i stochastickému oscilátoru, jenž se nachází na extrémně překoupených hodnotách.

AUD/USD po dlouhé době opustil modře vyznačené netrendové pásmo a namířil si to až k paritě (1,0). Ekonomické instituce považují australský dolar za dlouhodobě nadhodnocený a měl by výhledově ztratit dalších 20 procent. Hladiny parity jsou významné na všech párech a uvidíme, co nabídne tento týden na „australanovi.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.