Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 18. týden

BOSSAFX 29.04.2013 | 16:53 0 Komentářů

Minulý týden určovala vývoj trhu očekávání výsledků HDP z Velké Británie a USA. Britové trhy překvapili a vyhnuli se tak recesi. V prvním čtvrtletí jejich ekonomika vzrostla o 0,3 procenta, a to hlavně díky dominantnímu sektoru služeb. Největší ekonomika světa naopak mírně zklamala trhy, když posílila v prvních třech měsících letošního roku o pouhá 2,5 procenta, přestože původní odhady hovořily až o 3,2 procentním růstu.

Tento týden bude rovněž nabitý ekonomickými událostmi. Ve čtvrtek u našich sousedů v Bratislavě zasedá Evropská centrální banka. Na jednání by se mělo hlavně řešit snížení úrokové sazby ze současných 0,75 procenta na 0,5 procenta. Média věnovala tomuto tématu v minulých dnech hodně prostoru, avšak trh je zatím bez větší reakce. O den dříve zasedne bankovní komise americké centrální banky (FOMC) a mohla by nám napovědět, co se bude dále dít s kvantitativního uvolňování.

Britská libra proti americkému dolaru (GBP/USD) měla minulý týden potenciál k posílení, čehož také řádně využila, hlavně pak po zveřejnění výsledku HDP. GBP/USD zůstává i nadále v rostoucím trendovém kanále a má namířeno k důležité hladině 1,56, která je v konfluenci s Fibonacciho hladinou 50. Tato rezistence bude s největší pravděpodobností dělat tomuto páru problémy a můžeme se dočkat odrazu od horní hrany kanálu směrem dolů. Oscilátory se nacházejí v překoupených hodnotách a podporují teorii o korekci. Naopak případné překonání všech těchto technických překážek by jistě zvýšilo libře sebevědomí a mohla by dále posilovat.

USD/JPY se nadále obchoduje pod rezistencí 100 a prozatím nejeví známky chystajícího se posílení. V tomto týdnu bude určitě důležité pozorovat, zda cena znovu otestuje support 96,60, kde by mohla najít podporu k již třetímu testování ceny 100. Japonsko chce i nadále udržet svoji extrémně rozvolněnou monetární politiku a japonský jen by měl z dlouhodobého hlediska spíše oslabovat.

V předchozím blogu byl analyzován měnový pár NZD/USD, který měl šanci na posílení. Novozélandskému dolaru se celý týden dařilo a kromě pátku se podařilo uzavřít každý den v zelených číslech. Pondělní seanci tohoto týdne otevřel NZD/USD velmi pozitivně a obchoduje se nad hladinou 0,85, která mu teď slouží jako podpora. Pokud se trhu podaří nad touto hladinu uzavřít, tak to bude vnímáno jako pozitivní zpráva pro další posilování na tomto páru. Ceně 0,85 přidává na významu čtvrteční a páteční svíce, které nad ní nedokázaly uzavřít.

V tomto týdnu by se mohlo dařit polskému zlotému, který v poslední době posílil proti americkému dolaru (USD/PLN). Na denním grafu vidíme rezistenci 3,2, která společně s Fibonacciho hladinou 50 zastavila korekční pohyb a trh za pomoci skryté medvědí divergence oslabil. V případě, že cena zůstane pod zmiňovanou rezistencí, tak je velká šance na vytvoření nižšího dna a nastolení střednědobého medvědího trendu.

Měnový pár EUR/CZK uzavřel minulý týden medvědí „outside svíčkou“, která se vytvořila v rezistenčním pásmu kolem ceny 26. U této hladiny již trh několikrát selhal v pokusech o další posílení, a tak by tomu mohlo být i nyní. Pro Čechy začíná být euro velmi drahé a toto je právě cena, kdy už bychom se mohli dočkat zlevnění.

Kde naskočit do rozjetého vlaku, tak by se dala popsat situace na měnovém páru AUD/NZD. Trh již překonal předchozí minimum a na grafu tak vznikla rezistence na úrovni 1,215. V nejbližších dnech můžeme očekávat návrat k této hladině a její testování. V případě vytvoření reverzní formace, se pokračující výprodej jeví jako velmi pravděpodobný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.