Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 17. týden

BOSSAFX 22.04.2013 | 15:38 0 Komentářů

Předchozí týden zahájil silným výprodejem komodit a hlavně pak zlato zůstávalo v zájmu obchodníků, když média zaplavila vlna nejrůznějších názorů a predikcí. Úterý a středa pak znamenaly pro mnoho párů vysokou volatilitu. Eurodolar silně posílil po mírně zhoršeném výsledku ZEW indexu ekonomického sentimentu z Německa, aby pak ve středu otočil kormidlo o 180 stupňů a zamířil znovu na jih. Závěr týdne nabídl jednání skupiny G20, která si nakonec nechala od Japonska vysvětlit jeho tíživou ekonomickou situaci způsobenou deflací a dala mu tichý souhlas k dalšímu oslabování jenu.

V předchozím výhledu byla zveřejněna analýza měnového indexu eura BOSSAEUR. Jako více pravděpodobný se i nadále jeví negativní scénář vývoje eura a návrat k dlouhodobé rostoucí trendové čáře. Euro má nad sebou velmi silnou rezistenci Fibonacciho hladiny 61,8, kterou v minulých dnech několikrát neúspěšně testovalo. V případě oslabování evropské měny se jako logický „support“ jeví Fibonacciho hladina 38,2 (BOSSAEUR – 125,765).

V USA pokračuje výsledková sezóna a v tomto týdnu se bude mluvit hlavně o společnosti Apple, která se minulý týden obchodovala pod hranicí 400 dolarů za akcii. Index S&P 500, z něhož 1/3 společností zveřejní tento týden svá hospodářská čísla, bude v tomto týdnu velmi sledovaný a přibývá i spekulací na jeho pokles. Z technického hlediska se objevuje hned několik faktorů, které tuto teorii potvrzují. Akciový index se stále drží u historických maxim, navíc cena dosáhla horní hrany rostoucího kanálu a oscilátory, které velmi dobře predikovaly poslední pohyby, se nacházejí v překoupené oblasti.

V nadcházejícím týdnu bude zajímavé sledovat osud britské libry (GBP/USD), která se po dlouhém výprodeji dostala do rostoucího kanálu. Pondělní seance otevřela v blízkosti Fibonacciho hladiny 23,6 a na dolní hraně kanálu. Tyto indicie hovoří z krátkodobého hlediska ve prospěch libry, nicméně je potřeba uvažovat o kanálu jako o formaci vlajky, která se tvoří po dlouhých trendech a její proražení směrem dolů by pro libru znamenalo pokračování výprodeje.

Novozélandský dolar (NZD) má za sebou negativní týden, když jeho vývoj proti americkému dolaru (NZD/USD) následoval osud komoditního výprodeje. O to zajímavější je jeho současná lokace. Trh se vrátil k dolní hraně rostoucího kanálu, kde se současně nachází „support“ na úrovni 0,8362. Zajímavou situaci přiživuje skrytá býčí divergence na oscilátoru. V případě vytvoření reverzní formace u této hladiny např. „pinbaru“, by se trh (NZD) mohl vrátit k předchozím maximům.

Japonský jen má z dlouhodobého hlediska nakročeno k dalšímu oslabování. V současnosti však USD/JPY stojí před silnou rezistencí 100,00, která odolala prvnímu testování. Celý svět teď vzhlíží k další reakci na tuto hladinu. Z hlediska technické analýzy a případného vstupu do obchodu se jeví jako logické počkat na první krok trhu, protože během intradenního obchodování může dojít k proražení rezistence, po kterém by mohla přijít korekce a na denním grafu by se mohl vytvořit dvojitý vrchol, který by mohl na několik dní poskytnout prostor pro medvědy.

Zlato se v rámci korekce po dlouhém výprodeji přiblížilo k první technické hladině a trh by mohl nabídnout příležitost pro nastoupení do trendu. Názory na zlato se v lecčem liší, avšak většina odborníků se shoduje, že zlato ještě není u svých minim. Rezistence 1427,45 by tak mohla nabídnout opozdilcům zajímavou příležitost.

Zajímavým úkazem je také měnový pár USD/CAD, kterému v posilování brání dlouhodobá klesající trendová čára. Trh se v minulém týdnu znovu přiblížil k této linii a selhal v uzavření nad ní. Další testování by tak mohlo proběhnout již v tomto týdnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.