Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 27. týden

BOSSAFX 02.07.2013 | 11:11 0 Komentářů

Minulý týden pokračoval v nastolených trendech. Americký dolar dále posiloval a to i přes překvapivou revizi HDP.

Finální americké HDP za první kvartál letošního roku šokovalo trhy. Z původně oznámených 2,5 procent zbylo jen 1,8 procenta. Spotřebitelské výdaje, které tvoří 2/3 amerického HDP byly revidovány z 3,4 procentního růstu na 2,6 procenta. Export, který se podle prvního zveřejnění HDP dočkal růstu, nakonec kontraktoval o 1,1 procenta.

Britský ministr financí George Osborne zveřejnil nové kolo strukturálních škrtů. Ve fiskálním roce 2015 – 2016 dojde k úsporám v rozpočtu za 11,5 miliardy liber, na druhé straně přibudou dlouhodobější investice. Úsporám se ubránily pouze sektory vzdělání, medicíny a mezinárodní pomoci. Do roku 2020 přislíbil Osborne investice v hodnotě 300 miliard liber, jež by měly podpořit hlavně trh s bydlením a boj s nezaměstnaností. Novou povinnost budou mít občané pobírající sociální dávky, kteří budou muset bez výjimky mluvit plynule anglicky. Británie tak přímá ochranná opatření, kvůli zvyšujícímu se počtu přistěhovalců.

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) vydala výroční zprávu, ve které vyzývá centrální banky, aby ukončily extrémně uvolněnou monetární politiku. Banka pro mezinárodní vypořádání je v globálním světě považována za centrální banku centrálních bank. Hlavní kritiku za svoji monetární politiku sklidila tradičně eurozóna, USA, Velká Británie a Japonsko. Výroční zpráva také hovoří o tom, že pozitivní vliv uvolněné monetární politiky na trh práce a domácí ekonomiku je již vyčerpán.

AUD/JPY zůstává i nadále zajímavý pár z hlediska obchodní příležitosti. Trh po odrazu od týdenního „supportu“ 89,14 pokračuje v korekčním pohybu. Vzhledem k předchozímu výprodeji by bylo předčasné spekulovat na změnu střednědobého trendu a tak se jako nejbezpečnější varianta jeví sledování rezistence 92,95, kde by se mohl objevit signál pro krátkou pozici.

Zlato pokračovalo v medvědím trendu a brzdu našlo až v pátek, při otestování silné podpory 1 180. V poslední době se začínají množit informace o konci medvědího trendu a nástupu kupců do trhu. Býci však mají nad sebou dvě silné rezistence na hladinách 1 274 a 1 338, které budou rozhodně dělat problémy. Do proražení těchto hladin nelze dělat unáhlené závěry o novém trendu.

GBP/USD se už 2 týdny nachází v medvědím trendu. Sterling oslabuje pod vlivem silného amerického dolaru. Tyto dny by však mohly být u konce. Velká Británie pomalu sbírá dobrá ekonomická data a libra by tak mohla znovu ožít. Tento týden by se trh mohl dostat k velmi důležité podpůrné hladině. Support 1,5079 společně s trendovým kanálem by mohl zlomit nápor medvědů. GBP/USD by tak udržel formaci rostoucího kanálu a započal nový růst.

USD/JPY a magická hranice 100,00, tak bude vypadat většina analytických komentářů v tomto týdnu. Trh se po odrazu od Fibonacciho hladiny 38,2 suverénně vrací k předchozí rezistenci, která rozhodne o dalším osudu. Dlouhodobý trend hovoří jasně pro průraz nahoru a další posilování na tomto páru. Naopak krátkodobý trend by raději viděl vytvoření nižšího „high“ a návrat k 96,62, což podporuje i skrytá medvědí divergence. Hladina 100,00 si tak zaslouží mimořádnou pozornost.

Ropa je v posledních týdnech jako na horské dráze. Jednotlivé pohyby však mají jedno společné a to rezistenční pásmo mezi hladinou 97,0 – 98,0. Tento odpor již několikrát zachytil nápor býků a vrátil medvědy do hry. Spekulanti na krátké pozice by však měli být opatrní na rostoucí trendovou linii, která by mohla znovu potvrdit svoji důležitost.

Tým autorů BOSSA.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.