Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 26. týden

BOSSAFX 25.06.2013 | 15:43 0 Komentářů

Minulý týden se odehrál ve znamení centrálních bank. Zásadní průvan na světových trzích přivála americká centrální banka Fed, která ve středu potvrdila, že bude pokračovat s nákupem dluhopisů.Přesto však naznačila, že dny uvolněné monetární politiky začínají být sečteny a v případě dalšího růstu ekonomiky, by se první redukce mohla objevit na konci letošního roku. Fed svým rozhodnutím naplnil očekávání trhů a většiny investorů. Na slova Bena Bernankeho reagoval dolar silným posílením, zlato kleslo, akciové indexy oslabily a výnosy ze státních dluhopisů šly nahoru. Všechna riziková aktiva, jež dosud těžila z amerického tisku peněz, by měla pomalu korigovat své zisku a vrátit se k hodnotám, které vystihují jejích fundamenty. Ekonomická predikce Fedu přinesla o něco pozitivnější výhled na růst HDP. Rok 2014 by si měl polepšit z původních 3,0 procent na 3,5 procenta. Fed také potvrdil, že plánuje držet úrokové sazby na 0,25 procentech, dokud míra nezaměstnanosti neklesne na 6,5 procenta a inflace nepřesáhne 2,5 procenta.

Bankovní rada britské centrální banky (BOE) zůstala i v červnu rozdělena v poměru 6 ku 3 proti navýšení současného ekonomického stimulu z 375 miliard liber. Tři členové rady včetně Mervyna Kinga chtěli prosadit navýšení o 25 miliard. Zbytek rady považuje současnou částku za dostatečnou a ekonomice se i bez navýšení začíná dařit. Dalším důvodem proč nenavyšovat je také vysoká inflace (index CPI dosáhl v květnu 2,7 procenta), která trápí tamní ekonomiku a dotýká se nejvíce zaměstnanců, kterým rostou mzdy pomaleji než cenová hladina. Bankovní rada se také jednomyslně shodla na zachování 0,5 procentní úrokové sazby. Úrokové sazby by měly zůstat nízké i pod vedením nového guvernéra Mark Carneyho, u kterého z kanadské zkušenosti víme, že je příznivcem nízkých sazeb.

NZD/USD stál minulý týden před zajímavou výzvou, kdy mohl proražením vrcholu předchozí svíčkové formace „outside-bar“ potvrdit dlouhodobý rostoucí trend. O dalším osudu ovšem rozhodlo středeční zasedání americké centrální banky, jež zapříčinilo silné posílení amerického dolaru, a tak se trh dostal pod silnou trendovou linii. NZD rovněž nepomohla ani horší data HDP za 1. čtvrtletí 2013 publikována ve čtvrtek brzy ráno. NZD si tak otevřel cestu k hlubšímu oslabení, které by mohlo skončit až u silného „supportu“ 0,7477.

ROPA vyslyšela předchozí predikci a vrátila se k rostoucí trendové linii, u které zakončila páteční obchodování. Trh se momentálně nachází u extrémně důležité hladiny z hlediska konfluence. Na hladině „supportu“ 93,70 leží i 100denní klouzavý pohyblivý průměr, který drží býky ve hře. Proražení této hladiny by však mohlo spustit hromadný výprodej.

AUD/JPY je párem, kde se v současnosti odehrává souboj dvou slabších měn. V současné době má navrch japonský jen a trh se tak ocitl v medvědím trendu. Oslabování z minulého týdne se zastavilo na důležitém týdenním „supportu“ 89,14. Pro další vývoj je logičtější spekulovat na další oslabení, z hlediska polohy oscilátorů bude ale bezpečnější počkat na korekci trhu. Zásadní roli v dalším průběhu na tomto páru, tak sehraje úroveň „rezistence“ 92,95.

ZLATO po delší době vyplnilo dlouhodobou predikci a vyplnilo tak i dříve (23. týden) zmiňovanou teorii o cyklech na stochastickém oscilátoru. Proražení hladiny 1 337,9 přineslo prudký propad a pro další vývoj se tak stává ideální „rezistencí“ pro tzv. pull-back (návrat zpět).

Po dlouhých týdnech se měnový index eura BOSSAEUR dostal konečně do finále. Minulý pátek došlo k otestování extrémně důležité rostoucí trendové linie, která identifikuje dlouhodobý rostoucí trend. Reakce na tuto linii, odhalí v tomto týdnu sílu evropské měny. Jejím proražením by mohl přijít výprodej až k „supportu“ 125,00.

Tým autorů BOSSA.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.