Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 15. týden

BOSSAFX 09.04.2013 | 11:58 0 Komentářů

Minulý týden zasáhla trhy negativně hlavně páteční zpráva z amerického trhu práce, když došlo k vytvoření pouhých 88 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) v měsíci březen. Americký dolar tato správa výrazně oslabila hlavně proti euru, které se vrátilo k předchozímu intradennímu vrcholu na úrovni 1,3040. Míru nezaměstnanosti se však shodou náhod podařilo snížit na 7,6 procenta. Tento týden budou investoři pečlivě sledovat všechny novinky z americké ekonomiky, hlavně pak úterní a páteční projev šéfa americké centrální banky Bena Bernankeho, který by měl okomentovat zhoršenou situaci na trhu práce.

V minulém blogu jsme upozorňovali na dvoutýdenní pinbar na páru AUD/CAD, který měl potenciál na vytvoření alespoň mírného výprodeje. Cena nakonec uzavřela minulý týden v červených číslech a bude zajímavé sledovat, zda v nadcházejícím týdnu překoná i nejbližší support 1,05.

V případě páru AUD/JPY se nabízelo hned několik faktorů pro medvědí výhled. Důležitou zprávu nám však nabídlo úterý, kdy se cena po pondělním průrazu rozhodující hladiny 97,30 vrátila a uzavřela zpátky nad touto hodnotou. Očekávaná převaha medvědů, tak výhledově ztratila a čtvrteční pohyb jasně ukázal, kdo drží otěže na trhu.

Britská libra proti švýcarskému franku GBP/CHF se opravdu minulý týden dostala z klínu a medvědí divergence na RSI podpořila krátkodobý výprodej. V současnosti nám tento pár testuje support 1,4265, při jehož proražení má volný prostor k dalšímu oslabování.

Nejlépe z našich předpovědí reagoval pár EUR/CAD, který prorazil hladinu 1,302 a na konci týdne dokázal uzavřít nad rezistencí 1,3180. Momentálně se přibližuje zpátky k rostoucí trendové čáře, se kterou by mohl mít znovu problémy.

Tento týden se nabízí zajímavý pohled na GBP/USD. Na týdenním grafu vidíme návrat k důležité hladině kolem hodnoty 1,529, která v minulosti sloužila jako rozhodující support. Opačně by mohla v současnosti zafungovat jako rezistence. Trh by tak mohl navázat na nastolený medvědí trend, který trvá od začátku letošního roku.

NZD/USD se vrátil ke svým dlouhodobým maximům a znovu se drží u rezistence Fibonacciho hladiny 78,6, která již několikrát odolala náporu býků. Skrytá medvědí divergence oživuje spekulace na další výprodej na tomto páru. Ideální vstup přichází v úvahu po vytvoření reverzní svíčkové formace právě u zmíněné rezistence.

Australan AUD/USD vytvořil na denním grafu cenou formaci dvojitého vrcholu u rezistence Fibonacciho hladiny 78,6. Výprodej z minulého týdne byl podpořen středečním pinbarem. Cena po proražení neckline dvojitého vrcholu již dosáhla na významný support Fibonacciho hladiny 50 a právě na tomto místě čeká většina obchodníků na náznak dalšího vývoje.

Ropa zažívá v posledních týdnech pohyb nahoru a dolů. Svůj výprodej prozatím zabrzdila u rostoucí trendové čáry, která poskytla dostatečnou podporu. Zároveň se trh ubránil propadu pod support 92,50. Po jasnějším signálu by tak mohl znovu přijít nástup do dlouhých pozic. Naopak proražení trendové čáry a supportu by s největší pravděpodobností vedlo k pokračujícímu výprodeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.