Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Přehled obchodních příležitostí pro 29. týden

BOSSAFX 16.07.2013 | 17:15 0 Komentářů

Makroekonomická data zůstala minulý týden stranou, když se chopil kormidla šéf americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke, který seve středu v noci na tiskové konferenci vyjádřil, že Fed se v nejbližší době nechystá omezit program měnového uvolňování (QE). Tato slova podpořil i tvrzením, že ekonomika USA stále potřebuje nízké úrokové sazby. Podobně i zápis z červnového zasedání bankovní rady potvrdil, že jenom 2 z 12 členů hlasovali za okamžité ukončení současného programu měnového uvolňování. Polovina bankovní rady by program ukončila na konci roku 2013 a polovina v půlce roku 2014. Pozitivní přístup členů bankovní rady k pokračování programu nákupu dluhopisů Fedem vyvolal silnou reakci na trzích, která přinesla silné oslabení amerického dolaru na všech měnových párech.

V podobném tónu avšak na evropském poli vystoupil Joerg Asmussen z Evropské centrální banky ( ECB ) v úterý v rozhovoru pro agenturu Reuters, když potvrdil slova svého Maria Draghiho, že všichni členové bankovní rady se na yačátku června jednomyslně shodli (včetně Německa) na prodloužené době, po níž bude ECB držet nízké úrokové sazby. Prodloužená doba je v mínění ECB déle než 12 měsíců. Rovněž dodal, že měnová politika ECB bude uvolněná tak dlouho, jak to bude potřeba s tím, že banka je připravena použít i nestandartních nástrojů měnové politiky. Joerg Asmussen rovněž nepopřel možnost dalšího kola LTRO nebo snížení úrokové sazby, bude-li to potřeba. Po jeho slovech euro včera oslabilo a vůči dolaru kleslo až k úrovni 1,2755.

Měnový index amerického dolaru BOSSAUSD naplnil analýzu z minulého týdne, když korigoval svůj předchozí růst. V nadcházejícím týdnu lze očekávat otestování Fibonacciho úrovně 61,8, kde se nachází silný support společně s klouzavým průměrem 100. Trh vytvořením vyššího „high“ (vrcholu) potvrdil býčí trend a při testování zmiňované podpory by mohl přijít nový impuls pro nákup.

USD/CZK nezvládl dle očekávání překonat rezistenci 20,36 a na týdenním grafu je vidět trojitý vrchol, který by mohl přinést další oslabení. Proražením minim z minulého týdne by si trh mohl uvolnit cestu k rostoucí trendové čáře a dosáhnout tak na hodnoty kolem 19,24.

Britský akciový index FTSE 100 v posledních dnech korigoval předchozí pokles a naplnil tak tzv. „pullback“ (návrat zpět) k trendové linii. Trh je tedy zatím ve fázi nižšího vrcholu a zastavil se na rezistenci 6 537,6. To vše společně se spekulací na vytvoření klesajícího klínu svědčí o chystaném výprodeji. Situaci by mohl odvrátit průraz a uzavření nad 6 537,6.

USD/CAD je v poslední době rájem rychlých pohybů, které silně reagují na technicky významné úrovně. Trh je ve střednědobém býčím trendu a dokončuje korekci k supportu1,03. V těchto místech by mohl najít podporu i díky rostoucí trendové linii. Proražením této podpory by se USD/CAD mohl dostat až k dlouhodobější trendové linii, kde vidět souběh s klouzavým průměrem 100.

Americký akciový index S&P500 zaznamenal minulý týden největší zisk od ledna letošního roku a prozatím soupeří s historickými maximy. Trend na tomto instrumentu je jasně rostoucí a svoji sílu by mohl prezentovat i tento týden. Proražením rezistence 1 680,0 by se trh dostal do zatím neprozkoumaného prostoru a neměl by tak nad sebou žádnou historickou úroveň. Příjemnější variantou by byl návrat k psychologické hladině 1 600,00, rostoucí trendové linii a klouzavému průměru 100, odkud by trh mohl znovu posílit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.