Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Offshore společnosti

ioffshore.cz 26.02.2015 | 06:34 0 Komentářů

Offshore společnosti jsou mimořádně zvýhodněné společnosti, které obvykle nemají daňové ani další povinnosti a soukromí jejich vlastníků je chráněno vysokou anonymitou vlastnictví. Offshore jurisdikce (tzv. daňové ráje) jsou státy, které v rámci svých zákonů umožňují založení offshore společností a tímto do své země získávají zahraniční kapitál.

Jaký je princip offshore podnikání?

Principem offshore podnikání je využívání třetích (offshore) zemí tak, kdy veškeré podnikatelské aktivity probíhají mimo území těchto státu. Offshore jurisdikce takto přilákávají mezinárodní kapitál na svoje území a na oplátku investorům nabízejí určité výhody, např. minimální daňová povinnost, ochrana majetku, anonymita vlastnictví atd.

Jaký typ společností se používá?

Pro offshore podnikání se nejčastěji zakládají IBC společnosti (International Business Company), což jsou společnosti, které jsou založeny podle speciálních zákonů. V praxi to znamená, že se tyto společnosti řídí jinými zákony než místní firmy. Výměnou za zákaz podnikání na daném území získávají řady daňových a jiných výhod.

Více informací na iOffshore.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.