Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Nejlepší kryptoměny 2021: Malý, ale užitečný přehled

Kryptoměny
synergicky 11.09.2021 | 10:54 0 Komentářů

I konzervativní Češi investují do kryptoměn. Jenom za první pololetí roku 2021 nakoupili kryptoměny za bezmála 3,5 miliardy korun.

Kryptoměny: Není to jenom bitcoin

Kryptoměny přilákaly nové investory prostřednictvím jarního boomu, který registrovali i doposud neznalí. Následující pokles cen se odrazil i v objemu obchodů. V září již bitcoin opět překonal magickou hranici 50 tisíc dolarů, a tak zase vzbudil další dávku pozornosti, přestože aktuálně ceny opět klesají.

Dle dat největšího tuzemského obchodníka Bit.plus Češi utratili z 3,5 miliard korun nejvíce za obchody s bitcoiny. Ovšem jsou tu i další kryptoměny, které zaznamenávají nemalou poptávku. Důvodem je jejich potenciál, klasicky provázaný velkou mírou rizika. Dle Forbesu představuje TOP 10 nejcennějších kryptoměn roku 2021 Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance coin, Cardano, Dogecoin, XRP, USD coin, Polkadot a Uniswap. Žebříček je však proměnlivý, a tak může v roce 2022 vypadat úplně jinak.

Server Freebit jmenuje 5 zajímavých kryptoměn, do kterých investovat v roce 2021. Vedle Bitcoinu a Etherea zmiňuje i Cardano, Chainlink a Tron. Bitcoin je v něm stálicí s výsadním postavením, na toto postavení si však brousí zuby i nové ambiciózní projekty. Konkurence se neustále rozrůstá i pro Ethereum, některé projekty si dokonce vysloužily přídomek Ethereum killer.

Černí koně kryptotrhu

Server Investičníweb.cz nabídl v seznamu černých kryptoměnových koňů pro rok 2021 kryptoměny Zcash, Basic Attention Token, Synthetix Network Token, DxChain Token a zmiňovaný Chainlink. Z tisíců kryptoměn se jistě dají vybrat i další, které mohou ukrývat velký potenciál. V roce 2021 se jednou z těch nejzářivějších kryptohvězd stala Solana, která se v srpnu 2021 dostala raketovým růstem mezi desítku největších kryptoměn. Dle Yahoo Finance její hodnota nyní dosahuje téměř 700 miliard korun. Český server E15 Solanu označil za kryptoměnu léta 2021.

Solana, alternativa (či killer) platformy Ethereum přinesla stonásobné výnosy investorům, mezi které patří i Rockaway Blockchain Fund Viktora Fischera. Ten v posledních měsících investoval dle serveru E15 také do projektů Figure, Forte, Rarible.com, Compound, Comunity Gaming, BCT, Sushi Swap, Inflection, 1Confirmation, PafaFi, Ethereal nebo Ackee Blockchain.