Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Nechci nabírat poradce lopatou!

modzo 12.12.2008 | 16:00 0 Komentářů

Dámy a pánové,
dovolte mi, abych se představil.
Jmenuji se John Stoneandbelter, narodil jsem se velmi, velmi dávno, v dobách, kdy britská libra platila za nepotopitelnou. Dnes tady v Praze, s lidmi u firmy Stone & Belter, chceme rozvířit bahnité vody českého finančního poradenství.

Začnu malou analýzou současného stavu.
O kvalitě poradenských služeb dnes mluví kdekdo. Já jsem byl po příchodu sem upřímně řečeno zděšen, když jsem viděl způsob náboru nových finančních poradců. Až později se ukázalo, že to nebyl obecný jev. Jsou tu poradci dobří i špatní, opravdu mizerní i skvělí.
My při zakládání Stone & Belter jsme nestáli před dilematem, hodně poradců nebo pár špičkových. V tom jsme měli od začátku s panem Urbánkem a lidmi ve Stone & belter jasno. Chceme jen ty nejlepší, kterým vytvoříme nejlepší podmínky pro práci.
Nemělo by ani smysl zakládat další poradenskou firmu, která by stála na principu multilevel. Takových firem je v Čechách dost a dost, stačí umět číst a psát, a můžete být finančním poradcem do druhého dne.
My vsadili na kvalitu, na kvalitní poradce, kteří umí tvrdě pracovat a to hlavně sami na sobě.
Ale nebereme jen “hotové” poradce, to by nebylo fér vůči těm mladším. Ukryté talenty poznáme po čuchu. Pod naší pevnou rukou můžou sice občas úpět, občas nás proklínat, ale naše vedení je cesta k úspěchu.
I když tahle cesta může trvat dlouho a žádá si pořádný kus trpělivosti.
Ona ta prvotní iluze rychlého zbohatnutí rychle vyprchá, pokud stojíte nohama opravdu pevně na zemi. Úspěšný finanční poradce ví, že důvěra klienta se rodí jen velmi zvolna, je to květinka, kterou musíte opatrně zalévat a opečovávat. Bez důvěry klienta se tahle práce dělat nedá. A tak trvá určitý čas, než opravdu zbohatnete.

Proč tohle všechno píšu?
Rád bych slyšel váš názor na současnou pozici finančního poradce. Jste spokojeni? Všechno je ideální? Jestli máte jiné pocity, zkuste sem o nich napsat. Ale jen bez servítků, jinak to nemá smysl. Také mě nezajímá názor lidí, kteří se bojí podepsat. Snad tak špatně na tom ještě nejsme.

Nás u Stone & Belter zajímá, co se dá zlepšit až do té míry, že najednou zjistíte, že pracujete rádi, pořád rostete a únava je pryč.

Tak to by pro dnešek stačilo.

Váš Mr. Stoneandbelter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.