Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Miliardové investice v Praze: bývalý Transgas, Koh-i-noor nebo Vanguard Prague. Společnost PSN odhalila své ambiciózní plány

Vanguard Prague
synergicky 02.07.2021 | 05:42 0 Komentářů

V květnu 2021 developerská a investiční společnost PSN oslavila své třicáté narozeniny. S mírným předstihem si nadělila mimořádný dárek, když od HB Reavis koupila pozemek po bývalém Transgasu na Vinohradské třídě na Praze 2. Nyní připravuje studii multifunkčního objektu, který by tady zkombinoval nové byty, kanceláře, služby a obchody. Tím však její investice v Praze zdaleka nekončí.

Celkem 25 projektů, jeden zajímavější než druhý

Pokud jde o investice v Praze, ambice PSN jsou velkolepé. Odvážnou vizi s pozemkem bývalého Transgasu přibližuje Pavel Citta, ředitel akvizic PSN:

„Naším záměrem je postavit zde novou budovu, která bude svým výrazem respektovat výjimečnou polohu v centru Prahy, zároveň bude mít vlastní silný příběh. V budově vzniknou jak nové byty, tak administrativní prostory, zároveň chceme všem nabídnout i nové obchody a služby.“

V samém srdci Prahy by díky PSN mělo vyrůst asi 150 nových bytů. Stavba na Vinohradské představuje investici, která včetně akviziční ceny vyjde na 2,5 miliardy korun. Stejnou částku PSN proinvestuje i v pražských Vršovicích. V rozsáhlém areálu Koh-i-noor mezi ulicemi Vršovická a Kavkazská plánuje výstavbu 550 bytů. Vznikne zde celá obytná zóna s doprovodnými službami a obchody, která by měla odrážet i původní industriální genius loci.

V industriálním stylu vznikají v režii PSN také nové byty v Modřanech. Budova bývalé Microny se tady proměňuje v unikátní loftové bydlení Vanguard Prague. Chystá se i rekonstrukce bývalé Městské telefonní ústředny v ulici Fibichova, kam se vejde asi 120 nových bytů. Další byty PSN doplní pražský bytový fond také v Nuslích nebo v Miškovicích, kde je v plánu i výstavba rodinných domů.

V následujících pěti letech má PSN vybudovat asi 3 tisíce nových bytů v celkem 25 projektech. V přípravě má hned deset novostaveb. Tím však investice v Praze v zelených barvách PSN zdaleka nekončí. Portfolio firmy s dvojnásobným oceněním Czech Best Managed Companies, které zahrnuje i takové skvosty jako Metronom, Tančící dům či mrakodrap City Empiria, je stále otevřené.

Hledáte investora? Prodáváte nemovitost?

Akviziční tým PSN je připravený podat majitelům nemovitostí pomocnou ruku a vyjít vstříc jejich individuálním potřebám. Tipy pro vlastníky, kteří chtějí prodat, najdete tady…