Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

LIDÉ ŠETŘÍ NA JEDNO POJIŠTĚNÍ DRUHÝM, ČKP SE RADUJE.

ajkin09 27.06.2011 | 17:19 0 Komentářů

Vláda pravděpodobně definitivně potvrdí změny v důchodovém a zdravotním systému. Začíná se šetřit ve velkém. Na čem? Na čem se dá. Lidé ruší i havarijní pojištění.

I přes nedávné a možná i následující stávky se vláda Petra Nečase snaží prosadit své reformy. Utáhnout opasek si budou muset všichni, protože reformy se týkají především zdravotnictví a státní podpory v zaměstnání i v důchodu. Způsobů jak ještě ušetřit alespoň část svých příjmů už pro mnoho lidí není. Na čem se dá ještě šetřit?
Tak třeba na autě. Ti, kdo jsou na tom špatně a auto nepotřebují jej, můžou samozřejmě prodat. Kdo je na tom ještě hůř a potřebuje automobil k dopravě do práce, často přichází na alespoň částečné úspory tak, že omezí nebo úplně zruší havarijní pojištění. To je ale velmi nebezpečné zvlášť u majitelů motocyklů, které mají vysokou nehodovost. Při střetu motorky prakticky s čímkoliv je havarijní pojištění většinou zásadní.
Největším extrémem jsou pak ti, kteří neplatí ani povinné ručení. Finanční úspora se pohybuje v řádu stovek korun, přesto se ale po českých silnicích prohání už šest set tisíc neplatičů povinného ručení. Paradoxně na tom začíná vydělat právě Česká kancelář pojistitelů, která placení či neplacení povinného ručení hlídá. Povinné ručení je zákonem daná položka. Za její neplacení vybírá ČKP od 20 do 300 kč za den (podle typu vozidla, běžné osobáky se pohybují v pokutách od 50 do 70 Kč)
Když loni přesáhl počet neplatičů statisícovou hranici, rozjela to ČKP ve velkém. Od ledna 2009 rozeslal čtyři sta tisíc upozornění a vybrala přes 330 milionů korun, ze který hradí škody vzniklé právě neplatiči.
Šetří všichni a všude. Tato doba, zdá se, je především o úsporách, dluzích, půjčkách a bankrotech. Úspora na neplacení havarijního či dokonce povinného pojištění vozidel se ale zdá být lichá, protože sankce pro neplatiče jsou několikrát vyšší, než samotné povinné ručení. Navíc ČKP je se svým vymáháním dluhů úspěšná a nevypadá to, že by se chystala své aktivity omezovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.