Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Kvalita reakcí na články

lukastichy 10.12.2010 | 22:10 0 Komentářů

Nikdy jsem nebyl přispěvatelem do diskuzí k rozličným článkům. Však v poslední době mne pár zde publikovaných komentářů k různým tématům zarazilo.

Nestačím se divit, jak kolikrát už hned první komentáře nemají vůbec nic společného s obsahem článku, pod kterým vznikají. Bohužel se totiž převážně zvrhnou do pouhých přestřelek mezi různými „tábory“.

Je to vážně až k pláči, že převážnou část komentářů tvoří lidé, kteří se za prvé neumí ani podepsat (něco jako „xx“ či jiné). Za druhé se tu jeden na druhého osočují jednotliví „komentátoři“.

Myslíte si vážně, že je to něco, co patří na tyto stránky a pod dané články?
Je snad přínosné tvrdit kdo, jak a co dělá špatně (často bohužel jen bezpříkladné a někdy až hrubě útočné „argumenty“)??
Myslíte, že je pro návštěvníky tohoto webu a čtenáře článků, kterými nejsou vždy jen lidé „zasvěcení“, podstatné a nápomocné, když čirou náhodou narazí na takovéto komentáře, nemající nic společného s obsahem článku, který je zaujal?? Jsou totiž lidé, kteří by rádi názory objektivnějšího rázu na DANÉ TÉMA A SKUTEČNOSTI V ČLÁNKU UVEDENÉ!!

Vím, že konkurenční boj je starý jako lidstvo samo. Ale je vážně nutné, vylévat si zde problémy, či co??
Komu záleží na řečích typu: „ten je lepší než tamten“, nebo spíše: „jsme lepší než oni“???
Komu?…
Pouze a jen lidem, kteří takové diskuze pod články rozvíjí!

Toto jsou věci, které rozhodně nepřispívají kultivaci trhu!!! To si uvědomte!!

Samozřejmě nemohu vědět, zda většina přispěvatelů je i poradci (ať už aktivními, či „skončivšími“ nebo „přestupyvšími“).
Ať tak, či onak, některé písemné projevy (co se kvality nejen obsahu, ale i gramatického projevu týče) jsou zcela nevhodné. A pokud je píší ti, co ani neumí (či z nějakého důvodu nechtějí – proč asi?) psát svá jména, velice ztrácí na důvěryhodnosti a nesvědčí nic dobrého o schopnostech, záměrech, či přehledu daných osob v dané věci.

Já sám jsem ještě nenapsal sice žádný komentář, který by dále informativně rozvinul obsah článku. Z důvodu, že jsem vždy zareagoval na komentáře, které se právě zvrhli v prachsprosté házení špíny, či jinak neměli co dělat s článkem a jeho obsahem. Ale pokaždé (v těch pár případech, kdy jsem se rozhodl „přispět“) jsem reagoval podobným způsobem, jako zde.

Tímto chci to komentování zbytečných a nesouvisejících komentářů ohodnotit z celkového hlediska, abych se jimi dále pak již nezabýval a mohl přispět konstruktivně, když už budu chtít do něčeho „kecat“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.