Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Kryptoměny v praxi: Revolut platí pronájem kanceláří WeWork v bitcoinech

coworking
synergicky 04.10.2021 | 15:13 0 Komentářů

Kryptoměny a coworking jsou trendem dnešní doby, mají také leccos společné. Sdílené kanceláře WeWork umožňují platit nájem v kryptu. Vůbec prvním firemním členem WeWork, který toho využil, je Revolut. Bitcoinem nyní platí nájem svých největších kanceláří v USA.

Revolut a kryptoměny

Britská finanční platforma Revolut se specializuje na okamžité platby nebo debetní karty, její aktivity se však neustále rozšiřují, a tak v Česku bude nabízet některé bankovní služby jako Revolut Bank. Klienti tady vedle debetní karty budou moct získat třeba úvěr nebo zařídit chráněné vklady.

Britská společnost má globální ambice a chce přinášet stále nové produkty a služby. K tomu jistě přispěje investice ve výši 800 milionů dolarů, kterou firma získala v červnu 2021. Může se tak pochlubit hodnotou firmy ve výši 33 miliard dolarů a 16 miliony zákazníků po celém světě. Ti mohou přímo v aplikaci Revolut obchodovat s akciemi, ale také nakupovat a prodávat kryptoměny.

Placením nájemného bitcoinem, konkrétně pobočky v Dallasu, největší pobočky v USA, vyslala jasný signál o tom, jak vnímá svět kryptoměn. Mimo to také ušetřila na poplatcích. Tento krok jistě také pomůže s upevněním pozice inovátora a podpoří publicitu Revolut stejně tak, jako se možnost platit v kryptoměnách postarala o publicitu sdílených kanceláří WeWork.

Pražský coworking placený v kryptu

Ale pozor, za kancelářemi placenými v kryptu nemusíme za oceán. I pražské coworkingové centrum Paper Hub v lokalitě dolních Holešovic vyzdvihuje kryptoměny a také se pomocí krypta prezentuje. Originální koncept sdílených kanceláří se zasedací místností, přednáškovým sálem, prostornou terasou a kavárnou Bitcoin Coffee doplňuje i platba prostřednictvím Bitcoinu či Litecoinu. Paper Hub je dokonce aktuálně jediným coworkingem na světě, kde se za členství platí výhradně kryptoměnou. Je součástí Paralelní Polis založené r. 2014 uměleckou skupinou Ztohoven, členové mohou využívat i zázemí Institutu kryptoanarchie a hackerspace.