Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Kolik je možné vydělávat na binárních opcích

MartinV 10.03.2015 | 15:36 0 Komentářů

Narazil jsem na zajímavý článek o výdělcích z obchodování binárních opcí. Tímto bych ho chtěl okomentovat a přidat své vlastní zkušenosti.

Autoři Opcebinarni.cz udělali zajímavý experiment, kdy se pokusili svým způsobem nasimulovat, jak můžou vypadat obchodní výsledky začínajících traderů. Tedy kromě té částky, protože do jednotlivých obchodů investovali 200 dolarů, což je určitě mimo možnosti většiny začínajících obchodníků.

Podstatné jsou ale dvě věci, obchodovali jen s využitím jedné EMA (34) a úspěšnost byla velmi dobrá. Z mého pohledu je důležité potvrzení principu KISS (keep it simple and stupid), nejjednodušší věci při obchodování nejen binárních opcí fungují nejlépe. Překomplikované systémy s hromadou technických ukazatelů a filtrů vám dlouhodobě zisky nepřinesou, alespoň taková je moje zkušenost.

Co se týče úspěšnosti, dosáhli 69 procent ziskových obchodů. V tom ale podle mě trochu sehrály roli jejich zkušenosti, zřejmě obchodují už delší dobu, u začátečníka bych viděl jako velmi slušné a reálnější číslo 60 až 65 procent, a to nejen proto, že se na této úrovni pohybuji i já :).

Při tom svém pokusu dosáhli zisku 1204 dolarů za dva týdny, jak už bylo řečeno, při investici 200 dolarů na obchod. Řekněme, že teoretický příjem za měsíc je 2400 dolarů. To je skoro 58 tisíc korun, což je na české poměry výrazně nadprůměrný příjem. Už s polovinou se dá vyžít, když vezmeme v úvahu, že se daní jen 15 procenty. To znamená, že s takovými výsledky by už při investici 100 dolarů na obchod byl příjem zajímavý.

Když obchodujete binární opce nebo třeba forex nebo akcie, vždy ale musíte počítat s tím, že příjmy nebudou stabilní, nebudou každý měsíc stejné jako mzda. Můžou se lišit i o desítky procent, a to je pořád velmi dobré. Někteří obchodníci mívají i ztrátové měsíce, přesto vydělávají velmi slušné peníze, záleží na konkrétní obchodní strategii.

Když to shrnu, tak ten článek na Opcebinarni.cz je velmi zajímavý, i když bych čekal, že většina začátečníků bude mít o trochu horší výsledky u ziskového obchodování, a na vyšší úspěšnost k 70 procentům se dopracuje až časem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.