Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Kdy je nejvhodnější doba pro sjednání životního pojištění?

ghostrider 01.10.2013 | 10:43 0 Komentářů

Životní pojištění můžete teoreticky sjednat už čerstvě narozenému dítěti, ale my se podíváme, kdy je úvaha nad tímto pojištěním opravdu na místě. Nenechte se zlákat pojišťovacími agenty a sami si nejprve ujasněte, co od takového pojištění očekáváte a zda právě vám přinese takové výhody, které vyzdvihují propagační materiály.

Hlavní výhody životního pojištění

O výhodách životního pojištění už je poučena značná část dospělé populace. Představuje především ochranu rodiny v případě úrazu, onemocnění nebo úmrtí jejího hlavního živitele, možnost výhodného spoření a vyššího zhodnocení prostředků u kapitálového životního pojištění, lákavé daňové odpočty, možnost čerpat příspěvky na pojištění od zaměstnavatele nebo zajištění na důchod u důchodového životního pojištění.
Pokročilí pojistníci jistě slyšeli i o nejmodernější podobě tohoto produktu – o investičním životním pojištění, které vám dovoluje zapojit se do spekulací na světových trzích a čerpat pravidelné výnosy z těchto investic. Nevýhodou tohoto uspořádání může ovšem být neexistující garance zhodnocení vložených peněz.

Rodina a slibná kariéra – čas uzavřít životní pojištění

Kdy tedy o životním pojištění uvažovat? Rozhodně ne ve chvíli, kdy už trpíte nějakým onemocněním nebo až v pokročilém věku – pojištění by už nemuselo být tak výhodné, pokud by vás pojišťovna vůbec pojistila. Vhodné je začít o životním pojištění uvažovat na vrcholu produktivního věku, okolo 30 let, nebo v období, kdy zakládáte rodinu a na vašem výdělku jsou závislé další osoby.
K méně známým podnětům k uzavření životního pojištění mohou být i plány vzít si větší půjčku na koupi auta nebo nemovitosti. Pokud byste kvůli zdravotním problémům, ztrátě zaměstnání nebo úmrtní nemohli dluh splácet, pojišťovna z životní pojistky částku uhradí a vaši blízcí se nedostanou do nezáviděníhodné situace.
Podle rizik,které chceme ošetřit, pak volíme i výši životního pojištění. Pokud např. potřebujeme zajistit dítě v případě naší nemohoucnosti, vynásobíme svůj obvyklý příjem dobou, po kterou chceme, aby o našeho potomka bylo postaráno. Požadované denní dávky v případě hospitalizace nebo léčení pak odvodíme např. ze svého průměrného denního výdělku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.