Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Kde jsou rizika?

Martin Kopáček 18.06.2014 | 15:35 0 Komentářů

Velmi často dostávám dotazy, které se týkají se možných rizik v budoucnosti. Každý, kdo prožil bouřlivá léta 2008-2010 na finančních trzích anebo na trhu práce, ví svoje. Zpočátku zdánlivé maličkosti měly nedozírné následky, které dodnes cítíme v podobě vysoké nezaměstnanosti, ekonomické stagnace a zchudnutí velké části lidí. A co budoucnost?

Pamatujete? Finanční a hypotéční krize v USA, dluhová krize PIIGS, arabské jaro, kyperská krádež bankovních vkladů … Společnost, ekonomika a tudíž i trhy s neustále mění. Trhy a ekonomika prošly za posledních deset roků mnoha zásadními událostmi. A to se dotkne tak či onak každého z nás.

Rizika je proto zapotřebí včas vnímat. Riziko sice neznamená jistotu, že k problému dojde. Riziko znamená pravděpodobnost ohrožení. Každý si uvědomuje riziko i při rutinních činnostech, jakou je třeba přecházení silnice nebo jízda v autě. Bráníme se včasným rozhlédnutím a přizpůsobením jízdy situaci. A stejně je tomu v situacích, kdy rozhodujeme o své budoucnosti, o své práci, o svých úsporách.

Takže k věci: Kde vidím rizika?

Pokračování článku zde