Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Je 500 Kč moc nebo málo?

ghostrider 31.07.2013 | 11:27 0 Komentářů

Jsou situace, které bychom chtěli prožívat výhradně v obýváku našich domovů, na gauči našich obýváků. Řeč je zejména o nechtěných dobrodružstvích na dovolené, nemám však na mysli mountain biking, slézání ledovců či bungee jumping, ale o zmeškaných odletech, nabouraných autech či ukradených peněženkách.
Prostě situace, které nelze úplně eliminovat či předpovídat. Jedná se zároveň o situace žádající si rychlou (velmi rychlou) akci.
Představte si například situaci… Užíváte si poslední den své exotické dovolené u Guinejského zálivu, slunce Vás pálí do zad, pomaličku se dostáváte na dno svého koktejlu. Hlavu Vám postupně začnou zaměstnávat myšlenky na to, že byte si měli jít začít balit a uvažovat o tom, jak se dostanete na letiště. Vzhledem k tomu, že zmeškání odletu z africké země směrem domů je mnohem nepříjemnější než zmeškání letu z domova směrem do africké země, nechcete být na letišti dvě, ale pro jistotu třeba tři či čtyři hodiny předem. Zjistíte si tedy dopravní možnosti a ve vhodný čas vyrazíte na trasu hotel – autobusové nádraží v centru Lagosu či Kumasi – letiště.
Vaši víru v to, že na letišti budete včas však brzy nahlodá dopravní nehoda, zácpa či nějaká stávka, kvůli které rychlost Vašeho autobusu připomíná rychlost internetového připojení ze začátku devadesátých let minulého století.
A co by ani Murphy nevymyslel, letadlo Vám nakonec skutečně uletí. Co teď? Všechny peníze jste úspěšně utratili za suvenýry, peníze na Vašem bankovním účtu a limity na kreditních kartách by Vás pak dostaly maximálně zpět do hotelu, tedy ne do tisíce kilometrů vzdálené vlasti. Mysl Vám začne pracovat na plné obrátky a Vy hledáte nejrychlejší způsob, jak tuto nepříjemnou situaci řešit.
Jinak neakceptovatelná částka 500 Kč či 2 000 Kč, které přeplatíte na nějaké „online půjčce“ Vám najednou připadají jako dobrý „deal“. V tuto chvíli totiž hraje hlavní roli rychlost, kterou tyto půjčky vynikají.
Nikdy neříkejte nikdy a nezatracujete žádnou formu půjček, mohly byste je potřebovat dříve, než by Vám bylo příjemné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.