Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Jde nám tak nějak o člověka

rosta_tucak 02.02.2009 | 00:07 0 Komentářů

„Kdo je tu nejstarší, kdo je tu nejstarší?“ křičel osmdesátiletý Strauss a mlátil o stůl občanským průkazem. Památný citát z Cimrmanovy scény bylo to první co mně vytanulo na mysli při čtení diskusních příspěvků na téma finančního poradenství.

Žabomyší války poradců společností, které se vedou nejenom na www.investujeme.cz jsou svým způsobem k xmíchu. „My jsme nejlepší!“ „Naši poradci si vydělají měsíčně půl milionu!“ „My máme tradici!“ Dobrá pánové…. Klobouk dolů. Nezpochybňuji. V Česku je jistě velká spousta skvělých poradců a další ještě přijdou. Je pro srdce uklidňující si přečíst, že díky tomu bohatnou a budou bohatnout i občané České republiky a všechny nás čekají jenom jasné zítřky.

Jenom mě zaráží drtivý poměr počtu „tlachání“ na výše zmíněná témata oproti příspěvkům týkajícím se skutečného zaměření webu o investování. Skoro to vypadá, že k odborným tématům není u většiny přispěvatelů, čest vyjímkám, příliš co říct, tak si alespoň trošku „natáhneme triko“ v tom jak jsme „u nás“ dobří.

Jenom se bojím toho, co tento poměr nesměle a tiše říká. Že bychom více prodávali a zvládli naučené prodejní monology, za které kasírujeme často dobré bankovní provize, než přemýšleli a „bádali“ nad otázkou proč? Vězte ale, že pokud finanční poradce diskutující na odborně zaměřených internetových serverech vydělává 300.000 měsíčně, pak by nejenom mě, ale určitě i mnoho dalších zajímal právě jeho názor na současné a budoucí dění na kapitálových trzích a právě on je ten člověk, který by měl do odborné diskuse přispět. Jste nejlepší poradce a máte u vás nejlepší know-how? Super, věřím, že z toho neméně profitují i vaši klienti! Jaký je váš názor na dění v dohledné době. Kam radíte svým klientům do budoucna investovat? A víte proč jim tak radíte? O tom není kromě několika „Mohykánů“ ani vidu ani slechu. Jména Dvořák, Traxler, Šimek, Záruba, Kuchta, Hanzl a na jiných webech třeba Kohout a Ender, jsou bohužel skutečně osamocená.

To není o konkrétním investičním know-how. To je o názoru a o směru. To je o věcech, které mně v diskusích na finančních serverech často chybí. Pak se nemůžeme divit, když na pojem „finanční poradce“ část společnosti hledí přes prsty a dává raději přednost řečem kamarádů a paní na poště… Na finančních serverech se od finančních poradců dozví pouze to, kolik berou a že právě oni jsou tou nejlepší firmou a zbytek to prostě neumí. Jenomže to je právě to, co je nezajímá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.