Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Jak vypadá typický žadatel o nebankovní půjčku?

Gyd 10.06.2013 | 09:54 0 Komentářů

Při prohlížení finačních serverů na mě často vyskakují kontextové reklamy různých nebankovních společností. Často se sám sebe ptám, jak vypadají jejich klienti? Zkusil jsem tedy zapátrat.
Jednou z větších firem v tomto podle všeho obřím trhu je Kouzelná půjčka s.r.o., která je schopná žadatelům, kteří projdou bonitním filtrem, půjčit peníze s RPSN v řádu tisíců procent.
Podle staršího článku na aktuálně.cz jsou prý klienti nejčastěji kvalifikovaní dělníci ve věku 30-40 Kč s měsíční mzdou 18 000 Kč čistého.
Je v době psaní tohoto článku za zrhuba 30 minut podle ukazatele na webu Kouzelné půjčky přibyly 3 schválené půjčky v celkové výši 23 tisíc korun. Naháněcí chapadla najdete i na jiných webech, zde například pod heslem půjčka před výplatou.
Dalších podobných společností je na českém trhu více než 34 tisíc.
Člověk se musí ptát, jak tito lidé hospodaří se svými příjmy, když musí nárazové výdaje řešit půjčkou, při níž za půjčených 5000 Kč za 30 dnů musíte vrátit 6200,- Kč. Když jim ty peníze chybějí nyní, nebudou jim chybět po splacení dlužné částky? Soudě ale podle počtu subjektů na trhu bude zřejmě poptávka dost velká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.