Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Jak vydělat 27% za týden?

hysek 03.11.2008 | 20:07 0 Komentářů

Rovnou upozorňuji, že tento krátký příspěvek nepíši proto, abych demonstroval jak jsem úžasný a jak dokáži věštit budoucnost. Nejsem vědma!

Chci pouze ukázat, jak dramaticky rychle se může situace na burze měnit. Mým cílem je poukázat na to, že je za každých okolností třeba řídit se zdravým rozumem a nepodléhat panice a vlivu médií.

O tom, jak důležité je řídit se na burze vlastním rozumem a nenechat se manipulovat, jsem psal již v příspěvku akciový blud.

V příspěvku akcie se nakupují, když na ulici teče krev! jsem se zmiňoval o tom, kdy je dle mého názoru ten správný čas nakupovat akcie. Byla zde spousta reakcí a některé z nich vybírám:

– „Jinak soudě podle dnešního Armagedonu na bcpp, nebudete mít lehké spaní príštích pár měsíců. Protože podle TA na ČEZu a dalších to na brzkou otočku nevypadá.“

– „Rozhodně nemám nejmenší páru o vašem portfoliu, přesto stále nechápu, k čemu je dobré nakupovat v downtrendu s obřím rizikem, když můžete nakupovat v uptrendu za stejně nebo lepší ceny a s podstatně menším rizikem. Tohle je pro mě opravdová investiční záhada.“

– „A nyní mi prosím prozraďte, kde berete informace, které trh na rozdíl od vás nemá a které vám dávají investiční výhodu.“

– „Že je akcie nyní podhodnocena je asi pravda, to ovšem nic nezmění na tom, že stále klesá. Chytat padající nůž není chytré. To je celé.“

_____________________________________________________________

V tomto příspěvku jsem 24.10.08 napsal, že využívám současné paniky na trhu a právě jsem nakoupil akcie těchto firem:

– ČEZ
– O2
– Erste
– Komerční banka
– Zentiva
– CETV
– Unipetrol
– NWR
– EON

_____________________________________________________________

Velmi pěkně lze nyní demonstrovat, jak dramaticky rychle se může situace měnit. V situaci, kdy „řada investorů“ zmatkuje a podléhá davové psychóze, bývají akcie po značných poklesech již tak nesmyslně levné, že by byl hřích do nich neinvestovat. Samozřejmě, musíte umět správně určit jejich fundamentální hodnotu.

Může se vám tak velmi snadno stát, že v době extrémních propadů akciových trhů, které se odehrávají s jistou nápadnou pravidelností jednou za 7 a více let, uděláte ty nejlepší investice v životě.

O tom, že vítězové a poražení postupují při investování většinou přesně obráceně, jsem již psal v příspěvku jaký je rozdíl mezi koupí auta a nákupem akcií?.

_____________________________________________________________

Nyní se pojďme podívat, jak vypadá stav zmíněného portfolia po 7 dnech, tedy v pátek 31.10.08:

– ČEZ + 22,7 %
– O2 + 9 %
– Erste + 14,6 %
– Komerční banka + 22,6 %
– Zentiva + 2 %
– CETV – 2,2 %
– Unipetrol + 22,8 %
– NWR + 30,6 %
– EON + 14,2 %

_____________________________________________________________

Akcie Unipetrolu jsem ještě 27.10.08 při dalším poklesu dokoupil a v pátek 31.10.08 jsem všechny akcie Unipetrolu prodal se ziskem 27,5% za 7 dní.
27,5% za 7 dní je celkem dost a tak jsem neodolal. Navíc jsem si tak uvolnil prostředky pro další příležitost.

Upozorňuji, že s výjimkou akcií Unipetrolu jsou všechny akcie míněny jako minimálně střednědobá investice a tedy je budu držet minimálně 6 měsíců. Pokud však, dle aktuální situace na trhu, usoudím, že mají stále velký potenciál k růstu, je možné, že je prodám až za několik let. Uvidíme.

Bude velmi zajímavé se na aktuální kurzy podívat třeba 1.1.09. Snadno se ukáže, zda to byl dobrý nápad a nebo jsem udělal chybu a prodělám kalhoty. Já jsem ovšem skálopevně přesvědčen, že to bude nakonec velmi úspěšná investice a je mi jedno, zda to bude za půl roku či za delší dobu. Všechno chce svůj čas.

Hysek

Rovnou upozorňuji, že tento krátký příspěvek nepíši proto, abych demonstroval jak jsem úžasný a jak dokáži věštit budoucnost. Nejsem vědma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.