Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Investory z Wall Street láká obchod s marihuanou

prokupek 05.03.2016 | 18:21 0 Komentářů

Americké investory stále víc přitahuje obchod s marihuanou, který je už v několika státech USA legální a slibuje poměrně značné zisky. Investoři z Wall Street se shromáždili na konferenci v New Yorku, aby se dozvěděli více o rozvíjejícím se byznysu, který se zatím soustřeďuje na západním pobřeží USA.
Podle marketingové společnosti IBISWorld se výnosy z prodeje marihuany k léčebným účelům zvýší v USA z 3,6 miliardy amerických dolarů v loňském roce na 13,4 miliardy US dolarů (přes 33 miliard českých korun) v roce 2020.

Informovala o tom ekonomické žurnalisty agentura Reuters.

Newyorská konference se sešla jen několik dní poté, co se v největším americkém městě otevřela první klinika, která předepisuje těžce nemocným konopí jako utišující prostředek. Podobná zařízení už fungují v dalších dvaadvaceti amerických státech.

Zájem amerických investorů o marihuanu stoupl v roce 2012, kdy státy Colorado a Washington užívání této drogy legalizovaly. Později se k nim připojily Aljaška, Oregon a hlavní město Washington. Počet společností obchodovaných na burze, které se prodejem konopí zabývají, stoupá a stále více z nich je výdělečných.

Na federální úrovni je ale užívání marihuany stále nezákonné, a tak se vznikající průmyslové odvětví zatím musí soustředit na její legalizaci. Až pak bude podle expertů schopné přilákat více investorů.

Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.