Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Investiční byty lákají více než kdy dříve. Může za to pandemie a strašák jménem inflace

Investiční byty
synergicky 21.05.2021 | 21:36 0 Komentářů

S rozvolňováním a proočkovaností roste i optimismus a důvěra v ekonomiku. Dokladem je nejenom poslední ekonomická prognóza Evropské komise, ale i výzkum mezinárodní asociace ACCA mezi účetními a finančními specialisty z celého světa. Ti dokonce předpokládají, že by se globální ekonomika mohla do stavu před pandemií vrátit ještě letos. Optimismus však provází i obavy z hrozící inflace. Právě strach z inflace přivádí velké i drobné investory na trh realit.

Pandemie podnítila zájem o investování

Experti v průzkumu ACCA vyzdvihují úspory z doby pandemie, proměněné v poptávku. Mají být jedním z klíčových faktorů, které podpoří rozběhnutí globální ekonomiky. Jisté je, že jestli se něco v aktuální situaci opravdu nevyplatí, jde o peníze držené v bance. A také není pochyb o tom, že jako nejjednodušší, nejefektivnější a nejbezpečnější způsob uložení peněz se v době pandemie ukázaly reality. Primárně jde jednak o logistické objekty, jednak o rezidenční nemovitosti.

Na chuť investicím postupně přicházejí i ti, kteří o nich před pandemií nechtěli ani slyšet. Dle průzkumu Generali Investments CEE část svých výdělků v současnosti investuje 38 % Čechů. Přestože průzkum ukázal také na velký podíl lidí s volnými prostředky na bankovním účtu nebo v hotovosti, vyzdvihl také pětinu Čechů, kteří po koronavirové krizi chtějí investovat více než před ní. Zájem o investování potvrzují i data z trhu realit, například o počtu prodaných bytů v Praze. Právě rezidenční byty v Praze totiž slouží i jako výhodná investice.

Kde hledat investiční byty?

Lokalita je základním předpokladem úspěchu. Hledáte-li investiční byt, měli byste hledat tam, kde je vysoká poptávka po bydlení. Silná poptávka je typická pro byty v Praze. Žádané jsou zejména lokality s dobrou dopravní dostupností, občanskou vybaveností, ideálně i poblíž zeleně. Tyto parametry dokonale splňují mj. Vinohrady, které také patří k těm nejžádanějším pražským čtvrtím. Zájem o byty na Vinohradech je enormní, přesto se tu nové byty stále dají najít, například v zajímavém projektu Depo Grébovka společnosti PSN.

Společnost PSN v projektu Depo Grébovka přináší vysoký komfort bydlení za nebývale příznivou cenu, do konce května za ještě příznivější než obvykle. Výhodné ceny můžete využít i u dalších vybraných rezidenčních projektů PSN. Necháte si to ujít?