Úterý 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Průzkum: Investice do kryptoměn aneb Propastný rozdíl mezi mileniály a starší generací

Investice do kryptoměn
synergicky 19.12.2021 | 18:04 0 Komentářů

Dle průzkumu CNBC investuje 83 % mileniálních milionářů do kryptoměn. Do virtuálních aktiv přitom tito investoři letos směřovali značnou část svých peněz a hodlají v tom pokračovat i v roce 2022.

Nová generace investorů se nebojí riskovat

Rok 2021 byl pro investice do kryptoměn zlomový. Nejde jenom o rekordní růst kryptotrhu, ale také průlom ve praktickém využití bitcoinu. Ten se v roce 2021 stal zákonným platidlem jihoamerického Salvadoru. Odvážný krok kritizovala řada konzervativních ekonomů, mj. i Mezinárodní měnový fond ve své zprávě o finanční stabilitě. V ní se uvádí, že kryptoizace se může negativně odrazit na snahách centrálních bank při tvorbě měnové politiky, obecně ohrožuje likviditu a destabilizuje ekonomiku. Salvador to vidí jinak a stejně tak mladá generace, která si investice do kryptoměn oblíbila.

Dle průzkumu realizovaného společností Spectrem Group pro americký server CNBC tvoří kryptoměny 50 % portfolia hned 53 % mileniálních milionářů, tedy investorů s majetkem převyšujícím milion dolarů. Asi třetina má tři čtvrtiny svého bohatství v bitcoinu, ethereu či jiné kryptoměně. To potvrzuje ochotu mladých investorů riskovat. Nemají problém ani s volatilitou, tedy mírou kolísání hodnoty aktiv, typickou pro kryptotrhy. Problém s volatalitou, rizikovostí, bitcoinem a kryptotrhy obecně však mají investoři starší generaci. Kryptoměny dle zmiňovaného průzkumu drží jen 4 % z nich.

Průzkum také přinesl zjištění, že ani v budoucnu se postoj mileniálních milionářů ke kryptoměnám nejspíš nezmění. 48 % z nich uvedlo, že své kryptoměny plánuje navýšit, 38 % jich bude své kryptoměnové portfolio držet a jen 6 % z nich jich plánuje v následujících dvanácti měsících podíl kryptoměn ve svém portfoliu snížit.