Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Dvě, šest nebo deset procent? Inflace je největší hrozbou dneška, míní tuzemští milionáři

Inflace
synergicky 31.12.2021 | 17:10 0 Komentářů

Dlouhodobé inflační cíle centrálních bank jsou neudržitelné, alespoň dle mínění českých a slovenských milionářů. Dokládají to výsledky průzkumu J&T Bank Wealth Report 2021, ale i praxe, ve které je inflace tématem číslo jedna.

Inflace nezastavuje. Bude hůř

Zatímco Česká národní banka má inflační cíle nastavené na 2 procenta, reálně se dle ČSÚ inflace dostala na konci roku až na celých 6 procent. A bude hůř. Nejenom ekonomové, ale i milionáři očekávají další nárůst cen. Dle zmiňovaného průzkumu každý dvacátý milionář odhaduje, že se inflace bude v roce 2022 pohybovat kolem 10 procent. Právě inflace je také hned pro 57 % bohatých největší hrozbou pro udržení a růst bohatství. Na druhé straně však bohatí inflaci považují také za příležitost pro investování. S výrokem, že významný podíl investic, například investice do nemovitostí, slouží i jako způsob zajištění proti inflaci souhlasí dle  průzkumu J&T Bank Wealth Report 2021 84 % českých a 81 % slovenských dolarových milionářů.

Konzervativní investice i kryptoměny

V době vysoké inflace přestává stačit výnos, který stačil předtím. Proto se mění i investiční chování. To potvrzuje i výzkum mezi milionáři, kteří se nyní přiklánějí k rizikovějším investicím. Vyšší riziko je spojené s vyšším výnosem, který má šanci překonat míru inflace. Rizikové, tzv. alternativní investice dnes představuje hlavně bitcoin a další kryptoměny. Alternativně se investuje také do umění, investičního alkoholu a luxusu obecně. Investice do luxusu však může být i konzervativní, a to v případě luxusních rezidenčních nemovitostí. Luxusní byty, resp. lofty a penthousy, které nemají obdoby v celém Česku, reprezentuje rezidenční projekt společnosti PSN Vanguard Prague.

Vanguard Prague, PSN

Vanguard Prague, zdroj: PSN

Vanguard Prague

Naddimenzovaná budova Microny v pražských Modřanech, která po revoluci sloužila jako kanceláře a vznikla jako továrna na letecké přístroje, se v režii společnosti PSN proměňuje v unikátní loftové bydlení Vanguard Prague. Díky výšce stropů až 4,3 metrů nabídne nezměrný prostor a vzdušnost, ještě podtrženou fenomenálními výhledy. Ty si lze vychutnávat prostřednictvím velkoformátových oken, soukromých teras většiny loftů, ale i společné střešní terasy.

Střešní terasa Vanguard Prague

Střešní terasa Vanguard Prague, zdroj: PSN

Opačná strana budovy Vanguard Prague, původní atomový kryt, pak skrývá designové wellness centrum se skleněným bazénem v podobě akvária. Celou budovu propojuje autovýtah, který nenajdeme v celé střední Evropě. S ním lze zaparkovat motorového mazlíčka přímo u vchodových dveří bytu. Více na webu projektu tady…