Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Inestice do hokejového projektu se zatím nevydařila

prokupek 19.01.2012 | 13:50 0 Komentářů

Za velmi nevydařenou investici by se daly označit milióny, které putovaly na projekt nového hokejového klubu HC Lev Poprad, který startuje spolu s kluby Ruské federace, Běloruska a Kazachstánu v takzvané Kontinentální hokejové lize, tedy momentálně nejprestižnější hokejové soutěži Evropy a Asie.

Finanční potíže týmu HC Lev Poprad mají za následek změnu majitele. Klub, přestože hraje v Popradu, oficiálně sídlí v ČR. Veřejně se hovoří o tom, že HC Lev dluží hráčům peníze a i proto muselo dojít ke změně vlastnické struktury. Do představenstva klubu se nyní dostali noví vlastníci s ČKD Group a hovoří se o stěhování klubu do Prahy, konkrétně do O2 Arény.
Ale pozor, zápasy KHL by asi pražské publikum lákaly, ale co například s juniorským týmem, který nyní hraje pod názvem Tatranskí Vlci ve Spišské Nové Vsi a právě start juniorského týmu v MHL (juniorská soutěž KHL) je podmínkou účasti ve velkolepé soutěži Kontinentální hokejové ligy.
Myslíte si, že by v ČR, která je doslova přemlsána kvalitním hokejem a na zápasy výkonnostních soutěží chodí jen desítky diváků, by lidé chodili na zápasy juniorky? A potom, KHL je kvalitní soutěž, vyžaduje tedy i kvalitní zázemí, kvalitní dopravu a kvalitní hráče. Existuje v ČR finanční skupina, která by to dlouhodobě dokázala zvládnout?
Snad, ale vzpomeňme, že dodnes jsou finanční problémy kolem výstavby O2 Arény nevyřešeným problémem. Vždyť kvůli nim přišla o první místo na trhu i největší sázková kancelář v zemi. Mají naši investoři skutečně na to, udržet v zemi hokeji zaslíbené tak finančně náročný hokejový projekt.
Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.