Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

eBay aneb Jak spolehlivě přijít o zákazníka

Petr Zámečník 12.03.2011 | 18:40 0 Komentářů

Při posledním potápění se mi stala drobná nehoda – zaplavil se mi fotoaparát a přišel jsem o něj. A protože jsem již delší dobu zoufal nad tím, že jsem se kdysi rozhodl pro Olympus, přičemž bych dnes uvítal Canon, využil jsem této „příležitosti“ k výměně kompletního vybavení.

Utopil jsem sice tělo s jedním objektivem, ale dost „součástek“ mi přeci jen zbylo – zpravidla ve velmi dobrém stavu, ovšem s novým Canonem nepoužitelným. Rozhodl jsem se je tedy prodat.

První dva kousky jsem včera vyvěsil na eBay. A co se nestalo? Jen jsem o nich stihl informovat přátele na Facebooku, mi zablokovali účet! Prý jim mám zavolat. Kupodivu nakonec stačil e-mail k tomu, abych se dozvěděl, že přestože mě nechali umístit „součástky“ k prodeji, přestože jsem se předtím autorizoval prostřednictvím PayPal, nestačí jim to. Vymysleli si, že chtějí odfaxovat (zřejmě by se spokojili s e-mailem, kdybych je na tuto technologii upozornil stejně jako v předchozí komunikaci, těžko soudit) řidičský průkaz a poslední výpis z kreditní karty.

Kdyby si eBay vzpomněl, že chce tyto dokumenty předtím, než mě nechá vyvěsit zboží k prodeji, nebo nepostupoval tak, že mi zablokuje účet a pak mě o dokumenty „požádá“, neměl bych nejmenší problém jim požadované zaslat. Tímto přístupem ovšem definitivně ztratili mou důvěru a s ní i zákazníka, který jim chtěl přinést obrat jak na straně kupujícího, tak prodávajícího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.