Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Dle výkazu CFTC čistá pozice na euro se stává pozitivní

ifcmarkets 20.05.2014 | 08:44 0 Komentářů

Poslední výkaz CFTC, zahrnující údaje 13. května, odráží změny investorských náladů. Býčí nálady na еuro konečně zmizly a čistá pozice proti dolaru byla přeměněna na negativní. Ve stejné době, obnovily se negativní nálady na japonský jen a týdenní změna čisté pozice činila 0.45 miliard dolarů. Čistá pozice na japonský jen je nádale největší negativní pozicí a činí 7.91 miliard dolarů. Kromě toho negativní týdenní změny na britskou libru činily 0.97 miliard dolarů prokazující snížení býčích nálad do 3.33 miliard dolarů.

Kromě toho, transformace čisté pozice na euro do negativního lze považovat jako ukazatel obratu. Toto je spojeno s očekáváními dalšího uvolňování ze strany ECB. Čistá pozice na euro se nachází na úrovni 0.37 miliard dolarů ve srovnání s 5.66 miliard dolarů minulý týden. Týdenní změna byla negativní a činila 6.04 miliard dolarů. Kromě toho švýcarský frank po euru vykázal mírný pokles čisté dlouhé pozice.

Čistá krátká pozice na kanadský dolar minulý týden klesla do 0.51 a v současné době pozice činí 2.38 miliard dolarů. Očekáváme, že kanadský dolar vrátí zpět ztráty, jelikož pár USDCAD se nachází v klesající trendu. Býčí nálady na australský dolar vzrostly. Sledujeme růst poptávky na komoditní měny.

Dotazy a připomínky:analytics@ifcmarkets.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.