Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Byznys zvaný trading I.

filip-l 28.12.2008 | 20:14 0 Komentářů

Přes množící dotazy na blog o tradingu se s vámi u šálku mé dobré večerní kávy podělím o můj pohled na Byznys jménem trading. Text je určen pro lidi, kteří hledají způsoby a mají otevřenou mysl při cestě k úspěchu. Pokud při slovu riziko křičíte a utíkáte nebo se schovávate a vyhovuje vám stavební spoření, možná ani nemusíte číst dále.
Blog nemůže ani nebude poskytovat jednotlivé typy na různé spekulace / investice, pouze má ukázat cestu k dalšímu vzdělávaní.

K pojdu “ trading“ jsem se dostal před pár lety. Jednoduše jsem byl fascinovám a dodnes jsem. Přistupuju k němu, jako k nejlepšímu podnikání na světě. Jsem závislý pouze sám na sobě, neřeším zaměstnance, prostory, pracovní dobu, žádné velké výdaje k tomu potřebné. Jediné co je třeba, je vzdělání -ať už knihy či kvalitní články/seriály o tradingu na internetu v eng i cz jazyce. Pc a internet, čas a hlavně CHTÍT. Trading je takový jak k němu přistupujete, pokud budete sázet vše na 1 koně, nebudete se přiliš lišit od lidí ve vegas co jdou a dají vše na černou. Jestliže v něm uvidíte jen riziko, riziko to pro vás i zůstane. Já v něm vidim úžasný svět, zrcadlo mé osobnosti v jednotlivých obchodech, ovládaní svých emocí a též budoucnost a příjmy.

V tradingu jde o aktivní řízení obchodů, sám dlouhodobé investice do akcií typu buy n hold nevyznávám, ale věřím je jsou též pro někoho zajímavé. Moji prioritou jsou komodity jako zlato, ropa, indexy jako dow, s&p500 a v současné době i forex, kde se obchodují měny. Pokud je toto vše nové začněte na financnik.cz kde je tuna zajímavých materiálu ke studiu zadarmo a přesto kvalitní, viz . manuál zdarma.

Používám metody, které fungují za krize i bez krize, metody, které fungují v trendujícím trhu ale i trhu, který jde do strany. Našel jsem pro sebe perfektní systém a pochopil, že svatý grál není dokonalá strategie ani úžasný tipy “ analytiků“ a nový indikátory. Svatý grál je obchodník sám a jeho postoje k trhu a k jeho strategii.
Je to o disciplíně, zvládání emocí a moneymanagementu i o důležitosti nikoli vstupů, ale výstupů z obchodů.
Jak psal Kiyosaki v jeho knize – Jsou lidé, kteří neustále hledaji nejnovější a „nejlepší“ diety ale už neví o tom, že nemají osobnost na to, aby je dokázali držet.
Též je spousta obchodníků co hledá buď důvody proč to nejde a utíkají a to jsou právě ti co jsou nejvíce slyšet- nebo skáčou z jednoho super systému na druhý- místo toho aby pracovali na sobě a nechaly si nějaký na pohled „prachobyčejný“ systém vlézt pod kůži a začít vydělávat.

Pokud již nějaký čas obchodujete, ať se vám daří nebo ne případně chcete a začínáte, začněte tam, kde jsem psal a přiště se podíváme na další kroky.

Pokud se vám blog nelíbil, na googlu můžete najít spoustu jiného čtení. Každopádně kritiku spojenou s novou myšlenkou uvítám, výkřiky do tmy nikoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.