Sobota 17. srpna. Svátek má Petra.

Binární opce – Jaká je pravda o jejich obchodování

tomas58 29.08.2017 | 21:39 0 Komentářů

V poslední době narážím na stránky, nebo i na jednotlivé komentáře, které píší o tom, že binární opce a jejich obchodování je tak jednoduché, že na tom dokáže prostě každý vydělávat. Chtěl bych tedy v tomto článku napsat svůj vlastní názor na toto téma a jak si myslím, že to doopravdy je.

Princip binárních opcích

Takže pro ty, kteří binární opce vůbec neznají v krátkosti vysvětlím, jak se obchodují a jak se na nich vydělávat. Při obchodování s binárními opcemi vsázíte na tzv. podkladová aktiva (To je třeba ropa, měnové páry, akcie FB, Googlu apod) a vy vyděláváte na tom, pokud správně předpovíte, jakým směrem se jejich cena posune. Na výběr máte pouze z 2 možností – bud půjde hodnota nahoru (High), nebo dolů (Low) – odsud také pochází název klasických opcích High/Low. Binární obchodování zní jednoduše ne? Kde je tedy ale ten problém? Není to tak ani problém, jako komplikace. Jak můžete vědět, jestli hodnota za 15 minut půjde nahoru, nebo dolů? Prostě si tipnete podle grafu? To asi není moc šťastné řešení co? V takovém případě byste přeci měli cca.50% šanci na úspěšný obchod.

Jak dlouhodobě vydělávat na binárních opcích

Náhodné obchody tedy ne, tudy cesta nevede. Zodpovědné obchodování za použití binární strategie, jak už technické, nebo fundamentální je ovšem úplně něco jiného. V takovém případě se vaše šance na otevření ziskové pozice výrazně zvětšuje a dlouhodobě máte šanci na pěkný přivýdělek (v případě, že vaše strategie aspon trochu funguje). A kolik vlastně můžete vydělat, pokud je váš obchod úspěšný? Většinou 70-85%, podle volby brokera a podkladového aktiva. Jak vidíte, tak v minimu a maximu je rozdíl celých 15%, to je poměrně dost, co? Ano, to je a právě proto je důležité volit brokera s vysokými výnosy.

Výnosy z obchodů

Vysoké výnosy ovšem nejsou vše! Ano jedná se o jeden z hlavních předpokladů při výběru brokera, musíte si ale také prvně zjistit, jestli má váš vyhlídnutý broker ČNB licenci (pokud by ji neměl, tak nejen, že nemáte žádnou záruku, když u něj obchodujete, je to ovšem také nelegální). S licencovaným brokerem se ovšem nemáte čeho bát. Já osobně mám rád brokera IQ Option, který má jak ČNB licenci, tak i evropskou CySEC a nabízí výnosy kolem 70-85%. Více o něm můžete také třeba naleznout v článku  IQ Option recenze na mem oblíbeném webu o binárním obchodování – binarnioce.cz. IQ Option je sice nejoblíbenější broker v Česku, i tak Vám ovšem nemusí vyhovovat (třeba se vám nebude líbit jeho obchodní platforma), v takovém případě se doporučuju podívat na nějaké srovnání brokerů a sledovat, jestli má broker licence, dobré výnosy, dobré ohlasy od ostatních obchodníků a popřípadě demo účet (pokud si obchodování budete chtít prvně vyzkoušet).

Kolik si vložit k brokerovi na obchodní účet?

Záleží na každém, já osobně jsem vkládal 250 dolarů, abych alespon trochu dodržoval money managment, obchod u brokera u kterého obchoduji lze založit od 10 dolarů, takže i kdybych chytil nějakou špatnou vlnu proher, tak se mi nemůže nic stát. Pokud si vložíte třeba jen 100 dolarů a prohrajete hnedka na začátku (nejspíše ne všech 10 obchodů, ale stejne třeba 5), tak pak budete ve velkém stresu a binární obchodování není jen o strategiích, ale také o psychice!