Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Binární opce, aneb jednoduché obchodování s velkým potenciálem?

masterr 24.08.2015 | 23:15 0 Komentářů

V mém novém blogu bych rád sepsal něco o tom, co to binární opce jsou, jak se obchodují a jaký má průměrný uživatel šanci na jejich úspěšné obchodování. Já sám se tradingu zabývám přibližně 5 let, ale až poslední rok konkrétně právě binárním opcím, které si zatím u mě našli asi největší oblibu. Jelikož principy tohoto obchodování jsou tak jednoduché, tak Vám je vysvětlím v tomto článku.

Nerad bych z tohoto článku dělal teoretický rozbor a tak budu velmi stručný. Binární opce jsou finančním nástrojem, který Vám dovoluje obchodovat tzv. podkladová aktiva. Tyto podkladová aktiva mohou představovat například akcie významných společností (jako je třeba FB, Google, Vodafone), komodity (ropa,zlato…), měnové páry (EUR/USD, JPY/USD…) anebo indexy. Každý obchodník si může vybrat z asi 300 podkladových aktiv a ty může následně obchodovat.

A jak že se vlastně binární opce obchodují?

Jednoduše, zvolíte směr, kterým si myslíte, že se hodnota vašeho podkladového aktiva posune a následně na správné předpovědi vyděláváte předem fixní částku. Velkou výhodou u binárních opcích je, že se může cena posunout bud jen nahoru, anebo dolů, takže už jen bez jakékoli strategie máte 50% šanci na úspěch.

Tuto šanci lze ovšem ještě výrazně zvětšit. A jak?

Při použití binárních strategií. Tyto strategie mohou být jak technického, nebo i fundamentálního směru (na internetu takovýchto strategií naleznete opravdu spoustu. Bohužel ne všechny tyto strategie na internetu fungují, jak stránky propagují a tak je třeba si je prvně vyzkoušet. A jak si je lépe vyzkoušet, než na účtu, kde neriskujete vlastní finance, že? K tomuto účelu nám slouží tzv. demo účty, které Vám většina brokera po prvním vkladu na požádání vytvoří. Demo účty jsou ovšem většinou omezeny bud časově, anebo počtem imaginárních žetonů. Tyto omezení jsou od brokera k brokerovi jiná a jsou také mimo jiné závislá na počátečním vkladu a dohodě s manažerem vašeho účtu.

Jaký má průměrný uživatel šanci na to, že bude na binárních opcích vydělávat? Nebudu Vám tu nalhávat nějaká ohromná čísla, která by byla nepravdivá, protože pravda je, že na binárním obchodování vydělává přibližně 20% všech obchodníků. Toto číslo není nikterak ohromné, ale v obchodování na burze se jedná o velké procento (žádný jiný finanční nástroj nemá tolik).

Každý pátý z vás se tedy může těšit, že na binárních opcích bude dlouhodobě vydělávat. A kdo tato osoba právě může být? Jednoznačně obchodník, který se nebojí vzdělávání (dlouhého dívání do grafů, sledování nových trendů a strategií) a je psychicky dobře založen a nevytváří obchody, podle psychických pohnutek.

Mohl by vás také zajímat článek – pravda o binárních opcích, dozvíte se v něm, jak opce opravdu fungují, na co si dát pozor a zdá se dá na nich dlouhodobě vydělávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.